Strona Główna > Aktualności > Stal wygrała z Legią w finale Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

W finale Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy gospodarze wydarzenia, Legia Warszawa zmierzyła się z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski. Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego zwyciężyli 88:75. W meczu o trzecie miejsce doszło do starcia dwóch czeskich drużyn. Po zaciętym spotkaniu minimalnie lepsi byli koszykarze NH Ostrava.

Ostrowianie zaliczyli mocny początek meczu, już po kilku minutach prowadzili 16:9, a przed końcem pierwszej kwarty zdążyli powiększyć swoje prowadzenie do dziewięciu „oczek”. Prym w szeregach Arged BMSlam Stali wiedli Szymon Ryżek i Jakub Garbacz – najlepsi strzelcy swojego zespołu. Stal dominowała w walce o zbiórki, dzięki czemu drużyna często zdobywała punkty drugiej szansy. Legioniści nie cieszyli się dobrą skutecznością zza łuku, tylko trzy rzuty za trzy punkty trafiły do kosza. Na półmetku spotkania finałowego ostrowianie prowadzili 48:36.

Po przerwie warszawianie zaczęli niwelować straty. Udanymi akcjami popisali się  Adam Linowski i Dariusz Wyka na co przerwą na żądanie zareagował trener Łukasz Majewski. Wskazówki szkoleniowca przyniosły efekt. Stal wróciła do swojej gry i odbudowała pierwotną przewagę prowadząc przed ostatnią kwartą 68:49. Obraz gry nie odmienił się w ostatniej odsłonie meczu. Arged BMSlam Stal pewnie pokonała warszawian grających tego dnia bez Jakuba Karolaka i Justina Bibbinsa, 88:75 i sięgnęła po trofeum Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

– Gratulacje dla ostrowian, zasłużenie zwyciężyli w turnieju, który dla wszystkich uczestników był doskonałą okazją, aby podtrzymać rytm meczowy podczas przerwy w rozgrywkach ligowych. Przed nami bardzo ważny mecz z Kingiem Szczecin, który rozegramy już za tydzień. Chcemy udanie zakończyć pierwszą rundę sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. Dwudniowe zmagania o Puchar Prezydenta m. st Warszawy to wartościowy sprawdzian przed tym starciem – powiedział po meczu Wojciech Kamiński, trener Legii Warszawa.

Finał Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy:
Legia Warszawa – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.  75:88
(20:29, 16:19,13:20, 26:20)

Legia:  Kamiński (24), Linowski (15), Neal (11), Kulka (9), Didier-Urbaniak (6), Wyka (5), Kuźkow (3) i Sadowski (2)
Stal:  Ryżek (14), Garbacz (13), Green (11), Smith (11), Moore (10), Dymała (10), Mokros (9), Pławucki (7), King (3) i Nawrot

W meczu o trzecie miejsce Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy  doszło do starcia dwóch czeskich drużyn. Po zaciętym spotkaniu minimalnie lepsi byli koszykarze NH Ostrava. Zdecydowanie lepszy początek meczu zanotował BK JIP Pardubice, który po punktach Josefa Potocka prowadził 16:10. Podopieczni trenera Kena Scalabroniego zdołali utrzymać sześciopunktową przewagę do końca pierwszej kwarty, ale kolejne minuty należały już do zespołu z Ostrawy. Siłę drużyny stanowili w głównej mierze dwaj obcokrajowcy – Justus Alleyn i Zane Waterman, ale z dobrej strony prezentował się także Dominik Heinzl i Stepan Svoboda. Skuteczniejsza gra pozwoliła Ostrawie prowadzić na półmetku spotkania 37:36.

W trzeciej kwarcie meczu podopieczni trenera Petra Balinta nieznacznie powiększyli prowadzenie, celny rzut Dominika Heinzla pozwolił Ostrawie prowadzić 55:51 przed decydującą częścią starcia. W niej gra była bardzo zacięta, ale wciąż to Pardubice musiały gonić rywala. Remis  64:64 na trzy minuty przed ostatnią syreną zapowiadał niemałe emocje. Takich dostarczyły obie ekipy, które do ostatnich sekund walczyły o zajęcie trzeciego miejsca w turnieju. Cel osiągnęła NH Ostrava, która triumfowała 70:69 i odebrała pamiątkowy puchar za zajęcie najniższego stopnia na podium zawodów.

BK JIP Pardubice – NH Ostrava  69:70
(26:20, 10:17, 15:18, 18:15)

BK JIP Pardubice: Potocek (18), Slanina (14), Dunans (13), Herman (13), Svoboda (8), Tkadlec (2), Hrebik (1), Kalny, Dvorak, Cejka,  Vycha i Rolenc
NH Ostrava: Alleyn (24), Waterman (15), Heinzl (12), Svoboda (10), Lukac (3), Smid (2), Havlik (2), Tyml (2) i Snopek

źródło: legiakosz.com