Strona Główna > Aktualności > Stal rozpoczęła od wygranej rywalizację w FIBA Europe Cup

Stal rozpoczęła od wygranej rywalizację w FIBA Europe Cup

Koszykarze Arged BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski pokonali we Włocławku węgierski Szolnoki Olajbanyasz 90:80 w pierwszym meczu grupy C Pucharu Europy FIBA. W kolejnym spotkaniu zagrają w czwartek ze Sportingiem CP Lizbona.

Ostrowianie zanotowali udany start w europejskich pucharach nie bez kłopotów pokonując czołowy zespół z Węgier. Dzięki świetnej dyspozycji rzutowej w pierwszej połowie wygrywali już 45:30, trafiając dziewięć rzutów z 12 za trzy punkty. Nie potrafili jednak do końca utrzymać koncentracji, Węgrzy wykorzystywali przestoje rywala, a krótko przed przerwą zmniejszyli straty do sześciu „oczek”.

Kolejne kwarty wyglądały dość podobnie; podopieczni Igora Milicica uzyskiwali ponad 10-punktową przewagę, ale szybko ją tracili i drużyna z Szolnoku była cały czas w kontakcie. Węgrów „przy życiu” utrzymywał niezwykle skuteczny Roko Badzim. Chorwat w czwartej kwarcie dwukrotnie popisał się celnymi „trójkami” (w całym meczu zaliczył osiem udanych prób) i Szolnoki objęło prowadzenie 77:75, a chwilę później przewaga węgierskiego zespołu urosła do czterech punktów

Na niespełna trzy minuty przed końcem Jakub GarbaczTaurean Green trafili „za trzy”, a chwilę później Chris Smith celnie rzucił z ośmiu metrów nad rękami przeciwnika i ostrowianie mogli odetchnąć. W kolejnej akcji najlepszy na boisku Smith po indywidualnej akcji przesądził losy spotkania, a Milicic mógł dopisać kolejne, siódme zwycięstwo w roli szkoleniowca Stali.

W ostrowskiej drużynie po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją po raz pierwszy zagrał James Florence. Amerykański rozgrywający zdobył dwa punkty i zaliczył jedną asystę. We wcześniejszym meczu grupy C Sporting CP Lizbona przegrał z izraelskim Ironi Ness Ziona 81:86. W czwartek (początek, godz. 18) drużyna z południowej Wielkopolski zmierzy się ze Sportingiem.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Szolnoki Olajbanyasz 90:80
(26:19, 21:22, 22:22, 21:17)

Stal: Smith (23), Kell (17), Garbacz (13), Green (13), Ogden (8), Mokros (7), Sobin (4), Lindbom (3), Florence (2) i Ryżek
Szolnoki: Badzim (26), Warner (14), Subotic (12), Cakarun (8), Pongo (6), Juhos (5), Kovacs (4), Rudner (3) i Zsiros (2)