Strona Główna > Aktualności > Stal pokonała Legię w ostatnim sparingu przed sezonem

Stal pokonała Legię w ostatnim sparingu przed sezonem

Za legionistami ostatni mecz sparingowy sprawdzający formę drużyny na tydzień przed pierwszym meczem nowego sezonu Energa Basket Ligi. W hali przy ul. Obrońców Tobruku 40 podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego mierzyli się z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wlkp.

Wyjściową piątkę warszawskiego zespołu stanowili: Justin Bibbins, Jakub Karolak, Jamel Morris, Grzegorz Kulka i Dariusz Wyka. Spotkanie o samego początku było bardzo wyrównane, prowadzenie często się zmieniało. Po stronie Legii dominowali Justin Bibbins i Jakub Karolak, którzy w pierwszej kwarcie zdobyli razem 18 punktów, a Zieloni Kanonierzy nieznacznie przegrali tę część spotkania 27:28. W kolejnych minutach meczu uwidoczniła się przewaga Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp., która cieszyła się lepszą skutecznością i coraz lepszą postawą swoich liderów w osobach Jamesa Florence’a, Victora Rudda i Josipa Sobina. Ostrowianie dominowali w polu trzech sekund, gdzie zdobyli aż 26 punktów, a w całej pierwszej połowie mieli ich na swoim koncie 52. Legioniści zdobyli 40 „oczek” i musieli odrabiać straty do rywali w drugiej części meczu.

Straty do Arged BMSlam Stali udało się warszawianom zmniejszyć za sprawą poprawy w grze pod koszem i dzięki punktom Jamela Morrisa i Justina Bibbinsa. Grzegorz Kulka i Dariusz Wyka stawiali opór przeciwnikom z dobrym skutkiem i na 10 minut przed końcem tablica wyników pokazywała rezultat 63:69 dla gości. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego szli za ciosem i po kilku minutach czwartej kwarty przegrywali już tylko minimalnie. W kluczowym momencie przyjezdni trafili trzykrotnie z dystansu i utrzymali swoją przewagę już do końca meczu. Arged BMSlam Stal wygrała mecz sparingowy 92:79

Legia Warszawa – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.  79:92
(27:28, 13:24, 23:17, 16:23)

Legia: Bibbins (21), Karolak (17), Morris (12), Kulka (9), Wyka (7), Linowski (5), Konopatzki (4), Sadowski (2), Kamiński (2) i Kuźkow
Stal: Smith (21), Ruud (16), Sobin (15), Florence (12), Garbacz (9), Dymała (9), Ryżek (5), Green (5) i King

źródło: legiakosz.com