Strona Główna > Aktualności > Stal Ostrów Wielkopolski pokonała BK NH Ostrava

Stal Ostrów Wielkopolski pokonała BK NH Ostrava

W pierwszym meczu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski pokonał BK NH Ostrava 82:51.  – Chcieliśmy przetestować w tym meczu pewne elementy gry, skupić się na komunikacji w defensywie, bo z tym mieliśmy problemy – powiedział po meczu Łukasz Majewski, trener ostrowian.

Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego tylko w pierwszej kwarcie mieli jakiekolwiek problemy z zatrzymaniem rywali. W zespole bardzo dobrze funkcjonował nowy nabytek ostrowskiego klubu, Armani Moore, który w pierwszej połowie zdobył osiem punktów będąc tym samym najlepszym strzelcem swojej nowej ekipy. Tylko „oczko” mniej na swoim koncie zapisali Szymon Ryżek i Chris Smith. Po stronie Ostrawy wyróżniali się Zane Waterman – 11 punktów i Dominik Heinzl – osiem punktów. Na półmetku starcia Arged BMSlam Stal prowadziła 36:29.

W drugiej połowie polski zespół z minuty na minutę dominował coraz bardziej, co szybko przekładało się na rezultat spotkania. Do duetu Moore-Smith dołączył Jarosław Mokros, który trzykrotnie przymierzył zza łuku. Peter Balint, szkoleniowiec czeskiego zespołu nie mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych, którzy słabiej spisywali się pod bronioną tablicą i notowali tylko 30% skuteczności rzutów z gry. Ostatecznie Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wygrał z NH Ostrawą 82:51.

– Chcieliśmy przetestować w tym meczu pewne elementy gry, skupić się na komunikacji w defensywie, bo z tym mieliśmy problemy. Dla Armaniego Moore’a ten turniej to też dobra okazja do wkomponowania się w zespół. Jestem zadowolony ze swojej drużyny, jutro walczymy o kolejne zwycięstwo – powiedział po meczu Łukasz Majewski, trener Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp.