Strona Główna > Aktualności > Śląsk pokonał Legię 94:90 w pierwszym sparingu

Śląsk pokonał Legię 94:90 w pierwszym sparingu

Za koszykarzami Legii Warszawa czwarty mecz sparingowy. Tym razem stołeczny zespół mierzył się ze Śląskiem Wrocław, który przed kilkoma dniami rozegrał pierwszą grę kontrolną. Wrocławianie pokonali Legię 94:90, rozstrzygając losy spotkania już w trzeciej kwarcie. W sobotę, 1 sierpnia o godzinie 15:00 kolejny pojedynek obu zespołów.

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego dotychczas pokonali dwukrotnie Eneę Astorię w Bydgoszczy oraz HydroTruck Radom w Warszawie. Wrocławianie mają za sobą zwyciestwo nad GTK Gliwice w meczu rozgrywanym w Wałbrzychu.

W szeregach stołecznego zespołu zadebiutował nowy zawodnik, Jamel Morris. Legioniści zaczęli spotkanie piątką: Justin Bibbins, Jakub Karolak, Grzegorz Kamiński, Grzegorz Kulka i Dariusz Wyka. Początkowo spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, jokerem w talii trenera Kamińskiego okazał się być Przemysław Kuźkow, który niedługo po pojawieniu się na parkiecie dwukrotnie trafił zza łuku. Kolejne minuty należały do gospodarzy wśród których prym wiedli Aleksander Dziewa i Strahinja Jovanović. Po stronie legionistów najlepsi w pierwszej połowie byli Jakub Karolak, Dariusz Wyka i Przemysław Kuźkow. Na półmetku meczu wrocławianie wygrywali 46:42.

Dominacja Śląska nastąpiła po krótkiej przerwie. Trzecia kwarta to słabsza postawa Legii w defensywie i mnóstwo niecelnych rzutów, nawet w pozornie łatwych sytuacjach. Tę część meczu miejscowi wygrali aż 30:17 w całym pojedynku prowadząc już 76:59. Na tym etapie meczu szczególnie rzucała się w oczy statystyka dotycząca strat piłki – Legia miała ich 17, a Śląsk tylko 5.

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego nie zamierzali odpuszczać i w czwartej kwarcie pragnęli szybko zabrać się za odrabianie strat. Większa koncentracja, konsekwencja w grze przynosiły efekty. Warszawianie zbliżyli się do rywala na dystans 10 punktów na cztery minuty przed kocową syreną. Stołeczni poszli za ciosem i po udanych akcjach Justina Bibbinsa i Mariusza Konopatzkiego było już tylko 86:83 dla gospodarzy. Nie udała się pogoń za wynikiem w wykonaniu Zielonych Kanonierów i to Śląsk wygrał 94:90.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 94:90
(20:21, 26:21, 30:17, 18:31)

Śląsk: Dziewa (22), Jovanović (19), Keller (12), Zagórski (11), Gabiński (11), Leńczuk (9), Gordon (8), Strzępek (2), Tomczak, Góreńczyk, Kozłowski i Walski
Legia: Bibbins (21), Wyka (13), Morris (10), Linowski (10), Karolak (9), Kulka (7), Konopatzki (7), Kuźkow (6), Kamiński (5) i Sadowski (2)

źródło: legiakosz.com