Strona Główna > Aktualności > Śląsk po raz drugi lepszy od Spójni

Śląsk po raz drugi lepszy od Spójni

We wtorek koszykarze Śląska Wrocław pokonali w sparingu Spójnię Stargard różnicą ośmiu punktów. W środę oba zespołu znów spotkały się towarzysko i ponownie góą byli wrocławianie. Tym razem pokonali rywala 81:78.

W środowym meczu również od pierwszych minut inicjatywę przejęli podopieczni Olivera Vidina. Kilka razy błysnął Dziewa, a zza łuku celnie przymierzyli Keller, Gordon i Michał Gabiński. W defensywie wrocławianie nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, ale mieli problem z faulami – już po czterech minutach Spójnia była na „bonusie”, parę razy zanotowała też akcje 2+1. Na koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej cztery razy z rzędu (!) zza łuku trafił Kacper Młynarski (w tym raz równo z końcową syreną), wyprowadzając Spójnię na prowadzenie 23:21. Śląsk szybko jednak odzyskał przewagę po kolejnych trójkach Gabiego i Gordona. Na koniec pierwszej połowy zanotował z kolei run 8-0, dzięki czemu do szatni wrocławianie schodzili z prowadzeniem 44:35. Znów świetną zmianę dał Tomczak, który twardo walczył pod koszem i w 2,5 minuty zdążył zapisać na swoim koncie 6 punktów.

W trzeciej kwarcie Spójnia systematycznie odrabiała straty – wciąż ciężko było zatrzymać Młynarskiego, niezły mecz rozgrywał też Baylee Steele. W pewnym momencie goście tracili tylko punkt do WKS-u, ale końcówka kwarty znów należała do Śląska. Jovanović w swoim stylu wymuszał faule i trafiał z linii, a Gordon celnie przymierzył zza łuku i trafił za dwa z syreną. Przed ostatnią częścią gry wrocławianie prowadzili 65:57. Przez ponad pięć minut ostatniej kwarty nie potrafili jednak znaleźć drogi do kosza przeciwników, do tego znów szybko przekroczyli limit przewinień i kilka razy pogubili się w obronie. Spójnia zdobyła 13 punktów z rzędu i wyszła na prowadzenie 70:65. Kolejne kilka punktów zdobył jednak Śląsk i po akcji 2+1 odzyskał dwupunktową przewagę. Chwilę później rozkręcił się Jovanović i po jego wjazdach pod kosz oraz wywalczonych faulach Wojskowi prowadzili 79:74 na półtorej minuty przed końcem spotkania. Goście w ostatnich sekundach mieli jeszcze okazję oddać rzut dający im remis, ale zgubili piłkę podczas konstruowania akcji. Śląsk wygrał 81:78.

– Myślę, że rozegraliśmy dziś dobry mecz, bo rywale postawili trudne warunki. W czwartej kwarcie zabrakło nam koncentrancji i zanotowaliśmy dużo strat, ale to po części przez krótki odpoczynek – mieliśmy zaledwie 17 godzin na regenerację – mówił po środowym spotkaniu trener Vidin. – Bardzo dobre zawody rozegrali Kacper Gordon i Olek Dziewa. Ten ostatni zrobił duży progres w przerwie miedzy sezonami, a myślę, że będzie grał jeszcze dużo lepiej. Inni zawodnicy nie pokazali pełni swoich możliwości, ale ciężko pracujemy przygotowując się do sezonu i jesteśmy w odpowiednim miejscu. Chciałbym pochwalić też Maksa Zagórskiego, który wczoraj rozegrał bardzo dobry mecz. Dzisiaj nie wpadały mu rzuty za trzy punkty, ale i tak jestem z niego zadowolony.

Pomimo wąskiej ławki rywala i kilku słabszych fragmentów postawa w meczach ze Spójnią może napawać optymizmem kibiców Śląska w połowie przygotowań do sezonu. Wrocławianie wygrali cztery z pięciu dotychczasowych sparingów i choć wyniki nie są w tym momencie najważniejsze, ciężko przejść obok tego faktu obojętnie. Kolejny mecz kontrolny Wojskowi zagrają w sobotę o 18:00, kiedy do Kosynierki przyjedzie MKS Dąbrowa Górnicza.

WKS Śląsk Wrocław – PGE Spójnia Stargard 81:78
(21:20, 23:15, 21:22, 16:21)

Śląsk: Gordon (14), Strzępek, Keller (5), Zagóski (3), Dziewa (21) oraz Góreńczyk, Marchewka, Tomczak (6), Jovanović (20) i Gabiński (12)
Spójnia: Śnieg (8), Szmit (2), Steele (25), Młynarski (20), Kostrzewski (17) oraz Walczak (6) i Grudziński

źródło: wks-slask.eu