Strona Główna > Aktualności > Słaby mecz Ponitki i porażka Zenitu w Eurolidze

Słaby mecz Ponitki i porażka Zenitu w Eurolidze

Mateusz Ponitka przebywał na parkiecie najdłużej ze wszystkich graczy z Sankt Petersburga, ale jego Zenit przegrał dziewiąty mecz w Eurolidze. Ze zwycięstwa cieszyło się Fenerbahce Stambuł, które zgłosiło akces do walki o play-off.

Reprezentant Polski przebywał na parkiecie długo, ale nie przełożyło się to na liczbę oddawanych rzutów. Kapitan rosyjskiej ekipy miał inne zadania od trenera Xaviego Pascuala. Jego zespół miał problemy z zatrzymaniem Nando de Colo. Francuz rozgrywał świetne zawody i nie tylko dobrze punktował, lecz również asystował. De Colo zdobył 24 punkty i zanotował otwierających podań.

W trzeciej kwarcie Fenerbahce miało już osiem punktów przewagi, lecz ostatnie minuty należały do ekipy Ponitki. Zenit odrobił straty, a na początku ostatniej odsłony spotkania wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie. Moment przestoju przydarzył się w najważniejszym momencie. Rosjanie wygrywali w Stambule 74:69, ale potem stracili 13 „oczek” z rzędu. Na cztery minuty przed końcem miejscowi wyszli na 82:74 i w ostatnich minutach spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca.

Ostatecznie Fenerbahce wygrało z Zenitem 92:84. Mateusz Ponitka spędził na parkiecie ponad 32 minuty. W tym czasie zdobył cztery punkty, zanotował tyle samo zbiórek i rozdał trzy asysty.