Strona Główna > Aktualności > Ruszyły rozgrywki EuroCup koszykarzy

Ruszyły rozgrywki EuroCup koszykarzy

We wtorek i w środę rozegrano mecze 1. kolejki EuroCup koszykarze. Swoje mecze wygrały hiszpańskie drużyny z Polakami w składach. Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim pokonała francuski Boulogne Metropolitans 92, a Herbalife Gran Canaria z Aleksandrem Balcerowskim wygrał w Grecji z Promitheasem Patras.

W grupie A francuski JL Bourg pewnie pokonał na wyjeździe Bahcesehir Stambuł  różnicą 17 punktów. Do wygranej francuski zespół poprowadzili Danilo Andjusić (22 punkty) oraz Zachery Peacock (20 pkt.).

Z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie w EuroCup mogli cieszyć się również koszykarze z Wenecji. Umana pokonała Unics Kazań 85:78. Włosi po 30 minutach prowadzili już 17 punktami, jednak w czwartej kwarcie zespół z Kazania zaczął odrabiać straty. Nie zdążył jednak dogonić gospodarzy, wśród których najwięcej punktów zdobył Michael Bramos (16). W zespole z Kazania 25 punktów na swoim koncie miał Jamar Smith.

Spore emocje były w meczu Joventutu Badalona z Partizanem Belgrad. Serbowie na 10 minut przed końcem prowadzili 71:61 i wydawało się, że wywiozą zwycięstwo z Hiszpanii. W czwartej kwarcie gospodarze zagrali jednak koncertowo i to oni ostatecznie zwyciężyli 85:82, w czym niemały udział miał Pau Ribas, zdobywca 18 punktów.

W meczu grupy B niewiele zabrakło, by Unicaja Malaga zmarnowała 20-punktową przewagę w meczu z francuskim Boulogne Metropolitans 92. Ostatecznie jednak zespół Adama Waczyńskiego wygrał to spotkanie 96:88 i mógł cieszyć się ze zwycięstwa na inaugurację pucharowych zmagań. Po 14 punktów dla wygranej drużyny zdobyli Francis Alonso i Tim Abromaitis. Waczyński spędził na boisku nieco ponad 17 minut i zapisała na swoim koncie 9 punktów i jedną zbiórkę.

W innym meczu tej grupy Buducnost Podgorica pokonała 93:81 włoski zespół Germani Brescia. Po 30 minutach walki na tablicy wyników widniał remis, jednak czwarta kwarta w wykonaniu gospodarzy przesądziła o ich końcowym sukcesie. Świetny mecz rozegrał Nikola Ivanović, który zdobył dla swojej drużyny 24 punkty. Ze zwycięstwa cieszyli się również koszykarze Ratiopharmu Ulm. Niemiecki zespół wygrał z Mornarem Bar, a w pamięci kibiców zapisze się doskonała trzecia kwarta spotkania wygrana przez gospodarzy 30:11. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z Ulm był Dylan Osetkowski (22 punkty).

Falstart w grupie C zaliczyli zawodnicy litewskiego Lietkabelisu Poniewież, którzy na własnym terenie przegrali różnicą 15 punktów z Virtusem Bolonia. Świetny mecz w barwach zwycięskiej drużyny rozegrał Awudu Abass, który zdobył 19 punktów.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa w swoim pierwszym meczu nie miał Lokomotiw Kubań Krasnodar. Rosyjski zespół pewnie pokonał Giants Antwerpia 89:72, mimo iż po pierwszej połowie przegrywał różnicą pięciu punktów. Do wygranej w dużym stopniu przyczynili się Jordan Crawford (21 pkt., 4 zbiórki) oraz Alan Williams (19 pkt., 9 zbiórek, 2 asysty).

Morabanc Andorra chociaż prowadził do przerwy z AS Monaco 41:34, nie zdołał wygrać meczu. Francuski zespół w drugiej połowie odrobił straty i w końcówce wypracował sobie sześcipunktową przewagę. Nie do zatrzymania był w tym meczu Dee Bost, który zdobył dla zespołu z Monako 21 punktów.

W grupie D Dolomiti Trento pokonało w wyjazdowym spotkaniu turecki Buraspor Bursa 93:86. Losy mecz rozstrzygnęły się w drugiej połowie, kiedy to Dolomiti odrobiło 9-punktową stratę i wyszło na prowadzenie. Do wygranej swój zespół poprowadzili Jacorey Williams (19 pkt.) oraz Gary Browne (17 pkt.).

Również swój mecz na wyjeździe wygrał zespół Herbalife Gran Canaria, który pokonał grecki Promitheas Patras różnicą 11 punktów. Świetny mecz rozegrał Jacob Wiley, który zapisał na swoim koncie 22 punkty. NA nieco ponad 4 minuty na boisku pojawił się w barwach Herbalife Aleksander Balcerowski, który zdobył 4 punkty i popisał się 3 zbiórkami.

W ostatnim meczu tej grupy francuski Nanterre 92 po zaciętej walce pokonał 80:76 Olimpiję Lubljana. 20 punktów dla drużyny gospodarzy zdobył Isaia Cordinier, w drużynie gości o punkt więcej na swoim koncie miał Kendrick Perry.