Strona Główna > Aktualności > PP M: Stal bez szans, zielonogórzanie pewnie awansowali do finału

PP M: Stal bez szans, zielonogórzanie pewnie awansowali do finału

Podopieczni trenera Igora Milicicia nie dali rady stawić czoła rozpędzonemu Zastalowi i przegrali w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski koszykarzy 79:105. Zielonogórzanie po pierwszej kwarcie prowadzili zaledwie 5 punktami, jednak w drugiej już odskoczyli wyraźnie rywalom i na przerwę schodzili prowadząc 55 37. Zespół Żana Tabaka powiększał swoją przewagę i bez większych problemów awansował do niedzielnego finału.

Ostrowianie rewelacyjnie weszli w to spotkanie, a po trafieniach Treya Kella prowadzili 7:0. Enea Zastal dość szybko zbliżał się jednak do przeciwników – kolejne akcje Geoffreya Groselle’a i Iffe Lundberga wymiernie w tym pomagały. Po chwili świetny fragment Janisa Berzinsa dał ekipie trenera Żana Tabaka minimalną przewagę. Chris Smith i Taurean Green ponownie zmieniali sytuację, ale trafienie Lundberga ustawiło wynik po 10 minutach na 30:25.

W drugiej kwarcie zielonogórzanie utrzymywali bardzo dobry rytm w ataku, a swoje rzuty dodał Cecil Williams. Po serii 8:0 i trójce Rolandsa Freimanisa przewaga mistrzów wzrosła nawet do 12 punktów. Nie do zatrzymania ciągle był Lundberg, co pomagało w powiększaniu różnicy. Trójka Łukasza Koszarka oznaczała, że po pierwszej połowie było już 55:37.

W drugiej kwarcie ważne akcje należały do Geoffreya Groselle’a, dodatkowo świetnie oglądało się Iffe Lundberga. Dwie trójki z rzędu Duńczyka dawały aż 23 punkty przewagi. Arged BMSlam Stal była bezsilna – nie mogła znaleźć odpowiedzi na tak rewelacyjny atak. Pojedyncze akcje Marka Ogdena czy Chrisa Smitha nie wystarczały do odrabiania strat. Po 30 minutach było już 80:59. W kolejnej części meczu swoje rzuty dokładał Łukasz Koszarek, a zwycięstwo Enea Zastalu nie było już zagrożone. “Setkę” przekroczył Lundberg, a zielonogórzanie zwyciężyli ostatecznie 105:79.

Najlepszym graczem Enea Zastalu był Iffe Lundberg z 29 punktami, 6 zbiórkami i 7 asystami. Po 13 punktów dla Arged BMSlam Stali zdobyli Jakub Garbacz, James Florence i Taurean Green.

Enea Zastal BC Zielona Góra – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:79
(30:25, 25:12, 25:22, 25:20)

Zastal: Richard (8), Lundberg (29), Williams (5), Berzins (26), Groselle (14) oraz Porada, Traczyk, Simiński (2), Klocek, Put (2), Freimanis (11) i Koszarek (8)
Stal: Kell (11), Mokros (4), Sobin (10), Garbacz (13), Smith (11) oraz Florence (13), Ryżek (2), Green (13) i Ogden (2)