Strona Główna > Aktualności > PP M: PGE Spójnia wygrała z Treflem i jest w finale

PP M: PGE Spójnia wygrała z Treflem i jest w finale

Finał Suzuki Pucharu Polski dla PGE Spójni. Stargardzianie pokonali w półfinałowym spotkaniu w Hali Globus w Lublinie Trefla Sopot 84:73. Początek spotkania był raczej wyrównany, ale trzeba podkreślić, że to PGE Spójnia była stroną przeważającą w ofensywie. Dopiero później dzięki trafieniom Karola Gruszeckiego oraz T.J. Hawsa Trefl osiągnął pięciopunktową przewagę.

Mecz toczył się jednak w rytmie kosz za kosz, a sytuacja często się zmieniała, również m.in. za sprawą Omariego Gudula. Ostatecznie dzięki kolejnym akcjom Hawsa to Trefl był lepszy po 10 minutach – 22:19. Druga kwarta była długo bardzo podobna, czyli… niezwykle zacięta. Bardzo aktywni byli Filip Matczak i Darious Moten, ale żadna z drużyn nie mogła zbudować większej przewagi.

Później lepiej zaczął prezentować się Baylee Steele, a dzięki jego akcjom stargardzianie uciekali na siedem punktów. Straty zmniejszali jeszcze Moten oraz Olejniczak, ale po 10 minutach to ekipa trenera Marka Łukomskiego wygrywała 42:38.

W trzeciej kwarcie dość szybko Trefl doprowadził do remisu po trafieniach Łukasza Kolendy. Dzięki kolejnym zagraniom Nuni Omota potrafił zdobywać nawet minimalną przewagę, ale sam mecz był ciągle wyrównany – to było możliwe m.in. dzięki skuteczności Raymonda Cowelsa. Trójka Martynasa Paliukenasa ustawiła wynik po 30 minutach na 59:58. Kolejną część meczu PGE Spójnia rozpoczęła od serii 7:0, a świetnie prezentował się Cowels. Później akcją 3+1 popisał się Filip Matczak, a dzięki trafieniu Threatta przewaga wynosiła już 11 punktów. Paweł Leończyk i Dominik Olejniczak starali się jeszcze nawiązać rywalizację, ale kolejne straty na to nie pozwalały. Ostatecznie to PGE Spójnia wygrała 84:73.

Najlepszym zawodnikiem PGE Spójni był Raymond Cowels z 20 punktami i 4 asystami. Dla Trefla 15 punktów rzucił Łukasz Kolenda.

Trefl Sopot – PGE Spójnia Stargard 73:84
(22:19, 16:23, 21:16, 14:26)

Trefl: Kolenda Ł. (15), Paliukenas (7), Olejniczak (7), Moten (7), Gruszecki (12) oraz Omot (9), Haws (8), Kolenda M. i Leończyk (8)
Spójnia: Threatt (17), Faust (1), Steele (11), Cowels (20), Kostrzewski (4) oraz Matczak (17), Han, Gudul (9) i Młynarski (5)