Strona Główna > Aktualności > PP K: Basket 25 Bydgoszcz nie dał szans w półfinale warszawskiej Polonii

PP K: Basket 25 Bydgoszcz nie dał szans w półfinale warszawskiej Polonii

Mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski koszykarek pomiędzy Basketem 25 Bydgoszcz a pierwszoligową Polonią Warszawa był zacięty tylko w pierwszej kwarcie, po której to warszawianki prowadziły jednym punktem. Potem zaczęła się zaznaczać przewaga zespołu z ekstraklasy, która w końcówce wyniosłą aż 30 punktów. Bydgoszczanki awansowały do półfinału i w nim zmierzą się w sobotę z CCC Polkowice.

Pierwsza połowa, dość nieoczekiwanie, była niezwykle wyrównana. Bydgoszczanki lepiej radziły sobie pod tablicami (20:16 w zbiórkach i 3:1 w blokach), częściej dzieliły się piłką (11:7 w asystach), notowały zdecydowanie mniej strat (8:14). Cóż jednak z tego, skoro podopieczne trenera Piotra Kulpekszy miały kiepsko nastawione celowniki. Koszykarki z I ligi były skuteczniejsze w rzutach z gry oraz linii rzutów wolnych. Do przerwy było tylko 38:32 dla ekipy z Energa Basket Ligi Kobiet.

Dopiero po przerwie uwidoczniła się wyraźna przewaga zespołu znad Brdy. Bydgoszczanki doregulowały celowniki i pewnie awansowały do 1/2 finału. Double-double zanotowała Cierra Burdick – 14 oczek i 10 zbiórek. Po zmianie stron szczególnie skuteczna gra w ataku Julie McBride oraz Shante Evans, punkt po punkcie powiększały przewagę. W 25 minucie gry po kolejnych trafieniach tym razem Cierry Burdick było już (54:38). Następne minuty nie przyniosły zmiany obrazu gry, a trener Piotr Kulpeksza dał więcej minut na parkiecie dla młodych zawodniczek. Jako ciekawostkę dodajmy jeszcze, że koszykarki Polonii brały udział w historycznym, pierwszym turnieju o Puchar Polski w 1934 roku, wygrywając wówczas te rozgrywki.

Po zakończeniu tego meczu, po raz pierwszy w historii Suzuki Pucharu Polski Kobiet, rozegrano Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 punkty. Wygrała Elżbieta Międzik z KS Basket 25 Bydgoszcz. Startowały ponadto: Alice Kunek (VBW Arka Gdynia), Jennifer O’Neil (Pszczółka Lublin), Kamile Nacickaite (CCC Polkowice), Aleksandra Kędzierska (Polonia Warszawa), Shatori Walker-Kimbrough (Gorzów Wielkopolski).

KS Basket 25 Bydgoszcz – SKK Polonia Warszawa 83:53
(18:19, 20:13, 29:12, 16:9)

Basket: Międzik (3), Burdick (14), McBride (8), Michałek (8), Evans (19) oraz Świątkowska (1), Stankiewicz (11), Faleńczyk (7), Sobiech W. (5), Zasada (3) i Boonstra (4)
Polonia: Pawłowska (9), Olszewska (2), Bucyk (4), Sosnowska (12), Leszczyńska (13) oraz Janczak (2), Kędzierska (9), Rudenko, Kowalska (2) i Błajda