Strona Główna > Aktualności > Porażka reprezentacji U20 koszykarzy z Niemcami

Porażka reprezentacji U20 koszykarzy z Niemcami

W pierwszym meczu FIBA Youth European Challenger U20 rozgrywanego w gruzińskim Tbilisi reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z Niemcami 66:87.  W środę, 21 lipca reprezentacja Polski zagra z Bułgarią. Początek spotkania o godz. 12:00 polskiego czasu.

Polacy prowadzili tylko na samym początku spotkania. Po kilku minutach Niemcy przejęli inicjatywę i szybko zbudowali wyraźną przewagę, która na półmetku starcia wynosiła aż 30 punktów (57:27). Po przerwie Polacy prezentowali się lepiej, co pozwoliło podopiecznym trenera Jacka Winnickiego nieco zmniejszyć stratę do przeciwnika. Niemcy byli skuteczniejsi, popełniali dużo mniej strat niż Polacy i lepiej spisywali się w walce o zbiórki po niecelnych rzutach w efekcie czego nasi zachodni sąsiedzi triumfowali 87:66.

Najwięcej punktów dla biało-czerwonych dostarczyli Szymon Sobiech (13 pkt.), Nikodem Czoska (12 pkt.) i Mateusz Kaszowski (10 pkt.). – Zbyt miękko zaczęliśmy mecz, z tego tytułu popełnialiśmy bardzo dużo strat, przegrywaliśmy też walkę o zbiórkę. Te dwa elementy w głównej mierze przyczyniły się do sporej przewagi jaką zyskali Niemcy. Druga połowa wyglądała dla nas dużo lepiej – ograniczyliśmy straty z czternastu do zaledwie siedmiu. Było w nas więcej walki zarówno pod koszem jak i na obwodzie. Gdybyśmy zaczęli mecz tak jak graliśmy w drugiej połowie starcia, spotkanie z Niemcami wyglądałoby kompletnie inaczej. W trzeciej kwarcie zbliżyliśmy się do rywali na 14 punktów zmniejszając stratę, która wynosiła już nawet 30 „oczek”. Jutro kolejny mecz, tym razem z Bułgarią z którą na pewno powalczymy o zwycięstwo – mówił po meczu Jakub Sadowski, środkowy reprezentacji Polski.

W środę, 21 lipca reprezentacja Polski zagra z Bułgarią. Początek spotkania o godz. 12:00 polskiego czasu. FIBA Youth European Challenger to wydarzenie, które zastępuje w tym roku tradycyjne młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Z uwagi na trudności związane z pandemią koronawirusa, europejska federacja koszykówki zdecydowała się podzielić uczestników na grupy w których każda z reprezentacji rozegra pięć spotkań. Reprezentacja Polski trafiła do grupy B, która swoje mecze rozgrywa w gruzińskim Pałacu Sportu w Tbilisi. Biało-czerwonych czekają jeszcze spotkania z Bułgarią, Turcją, Francją i Gruzją.

Niemcy – Polska 87:66
(31:18, 26:9, 15:22, 15:17)

Niemcy: Begue (13), Delow (5), Da Silva (16), Herzog (2), Leuchten (7) oraz Temoka (2), Rapieque (2), Baggette (11), Neugebauer (4), Caisin (15), Zdravevski (5) i Lanmuller (5)
Polska: Kaszowski (10), Czoska (12), Sobiech (13), Siewruk, Kulikowski (5) oraz Didier-Urbaniak, Sadowski (2), Pluta (9), Maciejak, Marchewka (7), Gordon (8) i Ziółkowski

źródło: legiakosz.com