Strona Główna > Aktualności > Polki po raz drugi wygrały z Austrią

Polki po raz drugi wygrały z Austrią

Reprezentacja Polski po raz drugi pokonała w Oberwald – Austrię, tym razem 74:49. Mecz z double-double zakończyła Weronika Telenga, która uzbierała 23 punkty oraz 19 zbiórek. Był to ostatni sparing Polek podczas letniego zgrupowania.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły drugi mecz w Oberwaldzie, gdzie już po 10 minutach prowadziły (22:11). W drugiej kwarcie przewaga z każdą kolejną minutą wzrastała, by w 20 minucie wynosić już 18 „oczek” – (38:20). Główna w tym zasługa Weroniki Telengi, która miała na swoim koncie już 12 punktów. Po zmianie stron gospodynie starały się niwelować straty, co częściowo się udało.

Jednakże w ostatniej kwarcie drużyna prowadzona przez Marosa Kovacika, nie dała żadnych szans drużynie przeciwnej i pewnie wygrała (74:49). Wspomniana Telenga w całym meczu zanotowała 23 punkty oraz 19 zbiórek, co dało jej bardzo wysoki wskaźnik efektywności – 37. Po 11 „oczek” rzuciły Agata Dobrowolska oraz Klaudia Gertchen.

Wcześniej Polki przegrały pięć sparingów z uczestniczkami trwających w Walencji i Strasburgu finałów mistrzostw Europy (ze Słowacją, Chorwacją i trzykrotnie ze Słowenią). Jesienią biało-czerwone zagrają w eliminacjach mistrzostw Europy 2023.

Austria – Polska 49:74
(11:22, 9:16, 19:16, 10:20)

Najwięcej dla Austrii: Zderadicka (12), Krisper (7), Neumann (6)
Polska: Telenga (23), Gertchen (11), Dobrowolska (11), Skobel (10), Borkowska (9), Sklepowicz (4), Podgórna (4) i Bujniak (2)

źródło: pzkosz.pl