Strona Główna > Aktualności > Pewna wygrana GTK Gliwice w sparingu z GKS-em Tychy

Pewna wygrana GTK Gliwice w sparingu z GKS-em Tychy

W siódmym meczu sparingowym przed rozpoczęciem sezonu Energa Basket Ligi GTK Gliwice wygrało z GKS-em Tychy 87:71. Trener Robert Witka na skutek nieobecności kilku zawodników w szerszym wymiarze czasowym korzystał z młodych zawodników. Dzięki temu najskuteczniejszym zawodnikiem gliwiczan był Aleksander Wiśniewski, który zdobył 15 punktów.

GTK do gry kontrolnej z GKS-em Tychy przystąpiło w okrojonym składzie. Wolne otrzymali: Daniel Gołębiowski, Kacper Radwański i Keyshawn Woods. Przyjezdni postanowili wykorzystać ten fakt i od początku spotkania dzięki mocnej defensywie skutecznie utrudniali gospodarzom zdobywanie punktów. Gliwiczanie złapali kontakt z rywalem dzięki Mattowi Williamsowi, który trafiał jak z automatu. Dzięki jego czterem trafieniom podopieczni Roberta Witki nie tylko odrobili straty, ale także objęli prowadzenie (20:17). Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do tyszan, którzy wygrali ten fragment 10:2 i wrócili na prowadzenie (22:27).

W drugiej kwarcie sporo minut otrzymali młodzi zawodnicy i z bardzo dobrej strony pokazali się Aleksander Wiśniewski i Mikołaj Adamczak. W drużynie gości przypomniał o sobie były zawodnik GTK, Łukasz Diduszko. Ostatecznie miejscowi prowadzili po 20 min. gry różnicą trzech punktów (46:43). Po krótkiej przerwie oba zespoły wróciły na parkiet i gliwiczanie ponownie zbudowali przewagę (66:49). Tyszanie przed końcem trzeciej kwarty zdołali odrobić część strat (68:55). W ostatniej kwarcie miejscowi wypracowali 22 punkty przewagi i ostatecznie wygrali 87:71.

GTK Gliwice – GKS Tychy 87:71
(22:27, 24:16, 22:12, 19:16)

GTK: Hinds (6), Williams (14), Stumbris (11), Put (5), Ramstedt (7) oraz Wiśniewski (15), Busz (9), Szymański (8) i Adamczak (3)
GKS: Wieloch (7), Koperski (3), Trubacz (15), Diduszko (9), Krajewski (8) oraz Mąkowski (12), Stankowski (9), Nowak (6), Szczepanek (2), Wspaniały, Jakacki i Ziaja

źródło: gtk.gliwice.pl