Strona Główna > Aktualności > Pewna wygrana Asseco Arki ze spadkowiczem z ekstraklasy

Pewna wygrana Asseco Arki ze spadkowiczem z ekstraklasy

W piątym meczu sparingowym w ramach przygotowań do sezonu 2021/2022 koszykarze Asseco Arki zmierzyli się w Gdynia Arenie z SKS-em Starogard Gdański. Pod koniec premierowej kwarty podopieczni Miloša Mitrovicia przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku i nie oddali jej do końcowej syreny, pewnie wygrywając 85:66.

Dni do nowego sezonu Energa Basket Ligi upływają nieubłaganie. Na nieco ponad dwa tygodnie do inauguracji rozgrywek gdyńskich koszykarzy czekał kolejny sparing, tym razem z ubiegłorocznym spadkowiczem z ekstraklasy, SKS-em Starogard Gdański. Dla Kociewskich Diabłów był to dopiero pierwszy sparing w okresie przygotowawczym, wszak do startu 1. ligi pozostaje jeszcze ponad miesiąc.

Rywale Arki podeszli do testmeczu z dużym animuszem. Aktywni byli zwłaszcza Szymon Ryżek i Michał Sadło. Od początku drugiej odsłony na parkiecie zaczęła się jednak zarysowywać przewaga żółto-niebieskich. W 45 sekund rzucili 6 „oczek”, co zapoczątkowało ucieczkę Arki. Do przerwy gdynianie uciekli na bezpieczny dystans 18 punktów – 44:26.

Po zmianie stron obaj trenerzy w większym stopniu rotowali składem. Nie wpłynęło to na wynik, który w dalszym ciągu wskazywał na dominację gospodarzy. Z tonu gdynianie nie spuścili nawet w ostatnich minutach, trafiając kilka rzutów z dystansu. Spotkanie zakończyło się korzystnym dla nas rezultatem 85:66.

Asseco Arka Gdynia – SKS Starogard Gdański 85:66
(20:15, 24:11, 21:17, 20:23)

Arka: Jankowski (12), Bogucki (11), Kowalczyk (11), Musić (11), Hrycaniuk (10), Wołoszyn (10), Lis (8), Czerapowicz (6), Dylewicz (5), Tomaszewski (1), Wilczek i Walkowiak
SKS: Ryżek (21), Kowalenko (13), Sadło (9), Stryjewski (7), Karolak (5), Burczyk (4), Szymański (3), Pietras (2), Kierlewicz (2), Cebula i Ebertowski

źródło: assecoarkagdynia.pl