Strona Główna > Aktualności > Pedro Callas: Zyskowski nie mógł złapać rytmu w pierwszej połowie

Pedro Callas: Zyskowski nie mógł złapać rytmu w pierwszej połowie

Drużyna Jarosława Zyskowskiego Rasta Vechta w swoim pierwszym meczu turnieju finałowego Bundesligi uległa ekipie MHP Riesen Ludwigsburg. Mimo porażki Polak rozegrał bardzo dobre spotkanie i wraz z Trevisem Simpsonem byli liderami swojego zespołu. Zyskowski zanotował 18 punktów, tyle samo co Simpson, a więcej od nich zdobył Thomas Wimbush II z MHP (24 punkty). Na tablicach nasz reprezentant nie miał sobie równych, zbierając osiem piłek.

Trener Rasty Pedro Callas uważa, że Polak zanotowałby jeszcze lepszy występ, ale dwa wcześnie popełnione faule nie pozwoliły mu rozwinąć skrzydeł w pierwszej połowie. – Jarosław Zyskowski niestety miał dwa faule bardzo wcześnie, więc nie mógł znaleźć swojego rytmu w pierwszych 20 minutach. W drugiej połowie było inaczej, mógł grać twardo i lepiej spełniać swoją rolę – powiedział po meczu Callas.

Szkoleniowiec Vechty żałował, że jego zawodnicy oddali inicjatywę w pierwszej fazie meczu, ale wierzy, że trzy dni regeneracji i spokojnego treningu zadziała na korzyść jego zespołu. – Ludwigsburg wszedł do gry agresywnie, podczas gdy na my początku nie mieliśmy odpowiedniego nastawienia. Nie broniliśmy dobrze strefy i pozwoliliśmy sobie na zbyt wiele fauli, które pozwoliły MHP na łatwe zdobycie punktów. W ciągu pierwszych 20 minut zezwoliliśmy na zbyt wiele zbiórek ofensywnych. W każdym razie jestem dumny z mojego zespołu, że grając bez wsparcia fanów, w drugiej połowie walczyli. Ze względu na ciszę na trybunach, moje instrukcje są łatwe do zrozumieniai to dla mnie ułatwienie, a to że słychać je w telewizji, w końcu daje fanom w domu możliwość, aby lepiej poznać ten sport. Jarosław Zyskowski niestety miał dwa faule bardzo wcześnie, więc nie mógł znaleźć swojego rytmu w pierwszych 20 minutach. W drugiej połowie było inaczej, mógł grać twardo i lepiej spełniać swoją rolę. Matic Rebec może bardzo agresywnie zagrać piłkę do przodu. Ale jako rozgrywający musi nauczyć się lepiej układać grę. Trzy dni wolneho wykorzystamy na regenerację i jeszcze więcej treningu.

John Patrick, szkoleniowiec MHP Riesen krótko skomentował mecz, ciesząc się ze zwycięstwa i podkreślając, że na razie dyspozycja fizyczna jego graczy nie jest najwyższa. – To było wyrównane spotkanie, które rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść. Zauważyliśmy, że obie drużyny nie osiągnęły dobrego rytmu. To było dla nas ważne zwycięstwo dzisiaj, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak Jaleena Smith. Cieszę się, że Lukas Herzog i moi dwaj synowie mogli dziś pokazać się na parkiecie.  Zamal Nixon pomógł nam swoim spokojem. Kiedy w końcu trochę się zdenerwowaliśmy, podjął właściwe decyzje. Trenował z nami tylko przez trzy tygodnie, ale dziś wyglądał, jakby był z nami przez cały czas. Jeśli chodzi o naszą dyspozycję fizyczną, to oceniam ją na 60-70%.

źródło: easycredit-bbl.de, inf. własna