Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Wysoka wygrana Bayernu z BG Göttingen

Niemcy M: Wysoka wygrana Bayernu z BG Göttingen

W trzecim meczu grupy A niemieckiej Bundesligi koszykarze BG Göttingen zmierzyli się z Bayernem Monachium. O spotkaniu będą chcieli na pewno szybko zapomnieć, ponieważ rywale zdominowali boisko i wygrali z dużą różnicą punktową. Dla monachijskiej drużyny była to druga wygrana w tym etapie ligi, natomiast koszykarze BG przegrali już drugie z dotychczasowych trzech spotkań.

Przewaga drużyny z Monachium uwidaczniała się od pierwszego gwizdka sędziego. To koszykarze z Monachium dość szybko objęli prowadzenie 7:0. Co prawda po stronie występujących jako gospodarzy koszykarzy BG za trzy punkty rzucił Terry Allen, ale w kolejnych chwilach punkty wpadały tylko na konto Bayernu. Chwila dekoncentracji, dobre akcje w obronie BG Gottingen i straty monachijczyków szybko zmieniły sytuację. Rzucać zaczęli rywale, serię ich udanych rzutów „trójką” zakończył Mihajlo Andric, dając swojej ekipie prowadzenie 13:12. Bayern przyspieszył, nie tracił już piłek i skutecznie rzucał. To pozwoliło monachijskiej drużynie ponownie budować przewagę. Nie trzeba było długo czekać, by ta osiągnęła poziom siedmiu punktów, po serii trzech rzutów Danilo Barthela. Gdy za dwa punkty trafił Maodo Lo, o czas poprosił szkoleniowiec BG. Do końca kwarty drużyny oddały jeszcze po dwa punktujące rzuty, a dystans je dzielący nie zmienił się za bardzo.

Zespoły kolejną część otworzy dobrą grą defensywną i kilkoma zbiórkami. Pierwszy punktować zaczął Mathis Mönninghoff – trzema rzutami osobistymi (21:26). Swoją dwójkę dołożył też Terry Allen i BG Göttingen tracił do rywali tylko dwa punkty. Był to ostatni raz, gdy koszykarze BG aż tak zbliżyli się z wynikiem do przyjezdnych. W monachijskich szeregach aktywny był Danilo Barthel, co zaczęło przekładać się na wynik (33:26, 39:30). Na koniec punktował jeszcze Paul Zipser, a goście mieli po tej kwarcie znaczną nadwyżkę.

Po trzeciej była ona jeszcze większa. Na początku Bayern punktował raz za razem i blokował przy tym akcje rywali, odskakując na 53:31. Koszykarze z Göttingen grali coraz mniej skutecznie. Nie wykorzystywali nawet szans przy rzutach wolnych. Swoje okazje w rzutach wolnych wykorzystał Dennis Kramer, ale to było za mało. W punktowaniu z akcji pod koszem prym wiedli rywale, dzięki czemu prowadzili 71:42. Pewnie zmierzali też do wygranej w całym meczu.

Tym bardziej, że czwarta kwarta także układała się po ich myśli i pod ich dyktando. W ciągu ostatnich dziesięciu minut drużyny oddały 11 punktujących rzutów, ale to do Bayernu należała większość z nich. W ekipie BG nie pomogły zmiany, ani czas, o który poprosił trener. Koszykarze z Monachium spokojnie dowieźli znaczną przewagę do końca. Ostatnie dwie akcje należały do Diego Flaccadoriego, który rzucił „trójkę” oraz do Leona Williamsa, który zamknął punktowanie w tym spotkaniu.

BG Göttingen – FC Bayern Monachium 55:90
(18:26, 13:21, 12:24, 12:19)

BG: Hundt (9), Allen (7), Monninghoff (6), Kramer (4), Lockhart (3) oraz Omuvwie (13), Andric (8), Kok (5), Williams i Ersek
Bayern: Barthel (19), Bray (11), Lessort (8), Lucic (2), Akpinar oraz Flaccadori (13), Zipser (9), Sisko (9), Lo (8), King (4), Radosevic (4) i Koponen (3)