Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Riesen Ludwigsburg znów zwycięski

Niemcy M: Riesen Ludwigsburg znów zwycięski

Przed meczem MHP z Fraportem faworyt mógł być tylko jeden. W sezonie zasadniczym obie drużyny dzieliła przepaść punktowa, a oba mecze wyraźnie wygrali koszykarze z Ludwigsburga. MHP przystępowało do turnieju finałowego z pozycji wicelidera ligi, a Fraport w tej tabeli zajął 13. miejsce.

Riesen miało jeszcze jeden argument w tym spotkaniu w stosunku do poprzedniego meczu. Do drużyny dołączył już bowiem rozgrywający Jaleen Smith, którego zabrakło w meczu z Rastą Vechta.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od delikatnej przewagi Ludwigsburga, która po „trójce” Nixona osiągnęła największy pułap w tej odsłonie (11:7). Koszykarze z Frankfurtu nie odpuszczali, wiedząc że Riesen potrafią mocno zacząć mecz. Kiedy Yorman Polas Bartolo trafił jeden rzut wolny, frankfurtczycy wyszli na prowadzenie 14:13. Nie poszli jednak za ciosem, zbudowali trzypunktową przewagę, którą do końca kwarty stracili, pozwalając wygrać MHP pierwszą odsłonę 18:16.

Druga partia spotkania miała podobny przebieg do pierwszej. Żadna drużyna nie mogła osiągnąć wyraźnej przewagi. W połowie kwarty Jacob Patrick trafił za trzy i prowadzenie Ludwigsburga wzrosło do 6 punktów (33:27), ale po chwili Akeem Vargas „trójką” znów je zmniejszył, po czym oba zespoły niemal do końca tej części gry ogarnęła niemoc strzelecka. Dopiero na niespełna minutę przed końcem wyrównał Matthew McQuaid, ale finalnie rzutem za trzy Smith ustalił wynik pierwszej połowy na 37:35 dla MHP.

Koszykarze z Frankfurtu grali nadspodziewanie dobrze. Przeważali na tablicach i przez dużą część trzeciej kwarty mieli niewielką przewagę. Dopiero na trzy minuty przed końcem tej partii Patrick wyprowadził Riesen na jednopunktowe prowadzenie. Minutę później Ludwigsburg prowadził już czterema punktami po udanej akcji Nicka Weiler-Babba. Koszykarze Fraportu zdołali jednak wyrównać. Na trzy sekundy przed końcem kwarty Quantez Robertson trafił za trzy i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 51:51.

W czwartej kwarcie długo pachniało niespodzianką. Minimalne prowadzenie przechylało się z jednej strony na drugą, ale częściej fortuna sprzyjała graczom z Frankfurtu. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem kluczową „trójkę” trafił Smith i Riesen mogło nieco odetchnąć, osiągając pięciopunktową przewagę (77:72). Nie zakończyło to jednak emocji w tym spotkaniu. Gytis Masiulis zdobył trzy punkty na czterdzieści sekund przed końcową syreną i doprowadził do remisu. W roli głównej w ostatniej minucie wystąpił Marcos Knight. Najpierw trafił za dwa oczka, a później był faulowany i wykorzystał jeden z rzutów wolnych czym ustalił wynik spotkania na 80:77 dla MHP Riesen.

MHP Riesen Ludwigsburg – Fraport Skyliners Frankfurt n. Menem 80:77
( 18:16, 19:19, 14:16, 29:26)

Riesen: Knight (25), Nixon (14), Weiler-Babb (13), Wohlfarth-Bottermann, Wimbush II oraz Smith (15), Patrick (8), Jackson (3), Herzog (1), Hukporti (1), Brase
Fraport: Robertson (17), Masiulis (12), Rahon (3), Freudenberg, Jones oraz Polas Bartolo (16), Vargas (15), Schoormann (7), Voller (4), McQuaid (3), Vrcic