Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Riesen Ludwigsburg pierwszym finalistą

Niemcy M: Riesen Ludwigsburg pierwszym finalistą

Poznaliśmy pierwszego finalistę tegorocznych rozgrywek koszykarskiej Bundesligi. Jest nim ekipa Riesen Ludwigsburg, która w półfinałowym dwumeczu okazała się lepsza od Ratiopharm Ulm. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem. W drugim Riesen pokonał rywali dziewięcioma punktami.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Ratiopharm Ulm. Lepiej rozpoczęli ją rywale, ale prowadzili w niej tylko przez krótki czas. Ekipa z Ludwigsburga zaczęła mylić się, faulowała w ofensywie i oddała inicjatywę przeciwnikom, którzy po punktach Gavina Schillinga, objęli prowadzenie. W piątej minucie rozpoczął się koncert Thomasa Klepeisza, po którego akcjach Ratiopharm prowadził 14:10. Przewagę podwyższył też Dylan Osetkowski (16:10), ale to Klepeisz nadal rozdawał karty (19:12). Zespół z Ulm oddał kilka prób w samej końcówce, ale wynik ustalił wcześniej Tyler Harvey. Ostatnie rzuty Ratiopharmu były bowiem nieudane.

Tyler Harvey bardzo umiejętnie rozdawał piłki w kolejnej części meczu, zaliczył dwie ważne asysty. Natomiast po „trójce” Pera Günthera i „dwójce Archie Goodwina koszykarze z Ulm prowadzili 33:20. Z czasem coraz skuteczniej radził sobie Thomas Wimbush, który nie tylko zdobywał punkty, ale bardzo dobrze spisywał się w obronie, dając okazje do kontr. Dystans topniał i po dwóch rzutach Jaleena Smitha, Ratiopharm prowadził już tylko 36:32. Udało mu się znowu uciec na kilka punktów, jednak wtedy do walki zerwał się Marcos Knight i jego akcje znowu zmieniły oblicze kwarty. Zespół z Ulm prowadził 42:39 i w ostatnich chwilach znowu powiększył różnicę, choć już nie tak wyraźnie.

Koszykarze z Ludwigsburga nie składali broni, a gra mocno wyrównała się po dłuższej przerwie. Od razu też przejęli oni prowadzenie. Skuteczny był zwłaszcza Thomas Wimbush (51:46). Tym razem to Ratiopharm gonił wynik, ale bez większych efektów. Przewaga rywali była znaczna, tym bardziej, że okazji rzutowych nie marnował Marcos Knight (63:57). Archie Goodwin dwukrotnie zminimalizował straty swojego zespołu, ale ekipa z Ulm nie zagroziła bardziej przeciwnikom.

MHP Riesen Ludwigsburg kontynuował dobrą grę po powrocie na boisko. Dwuminutowa przerwa dodała mu świeżości, a kolejne punkty wpadały na jego konto dość szybko (77:69). Obie drużyny chybiły większość rzutów za trzy punkty, a środkowa część kwarty nie obfitowała w próby po obu stronach boiska. Cały czas to zespół z Ludwigsburga kontrolował boiskowe wydarzenia nie tylko w formacji ofensywnej. Obrona również była jego mocną stroną, co pozwoliło mu zakończyć mecz zwycięstwem.

Ratiopharm Ulm – MHP Riesen Ludwigsburg 85:94
(24:16, 22:26, 23:29, 16:23)

Ratiopharm: Goodwin (19), Willis (11), Schilling (8), Harvey (3), Obst (3) oraz Klepeisz (17), Osetkowski (8), Heckmann (8), Gunther (5) i Philipps (3)
MHP: Knight (26), Wimbush (22), Weiler-Babb (20), Smith (14), Wohlfarth-Bottermann (1) oraz Hukporti (4), Brase (3), Myers (2), Herzog (2), Nixon, Caisin i Patrick