Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Remis w pierwszym półfinale pomiędzy Riesen i Ulm

Niemcy M: Remis w pierwszym półfinale pomiędzy Riesen i Ulm

Niezwykle zacięte i emocjonujące było pierwsze spotkanie półfinałowe niemieckiej Bundesligi pomiędzy MHP Riesen Ludwigsburg i ratiopharmem Ulm. Po dobrej pierwszej kwarcie koszykarze Risesen stracili przewagę i musieli gonić wynik, co udało im się w ostatnich minutach. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 71:71, a o awansie do finału zadecyduje drugi mecz, który odbędzie się już we wtorek.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny grały uważnie w obronie i na akcję rywali odpowiadały swoją skuteczną akcją. Po trafieniu Marcosa Knighta Riesen wyszli na prowadzenie 10:7 i po chwili po dwóch celnych trafieniach Nicka Weiler-Babba prowadzili już dziesięcioma punktami. Ostatecznie wygrali pierwszą kwartę 21:14, ale nie mogli nacieszyć się prowadzeniem zbyt długo. Ratiopharm drugą część meczu rozpoczął bardzo skutecznie. Po rzucie Patricka Heckmanna zespół z Ulm miał już tylko trzy punkty straty (20:23), a gdy Thomas Klepeisz trafił za trzy punkty ratiopharm wyszedł na prowadzenie. Gra się wyrównała, raz jeden, raz drugi zespół obejmował prowadzenie, a na 52 sekundy przed przerwą po kolejnym trafieniu Weiler-Babba to Riesen prowadzili 36:32. W końcówce Derek Willis wykorzystał jeszcze dwa rzuty osobiste i ostatecznie zespół z Ludwigsburga schodził na przerwę z dwupunktową przewagą.

Chwilę po wznowieniu gry rzut za trzy punkty Andreasa Obsta sprawił, że to znów ratiopharm prowadził. Jedna i druga drużyna znów walczyły kosz za kosz, akcja za akcję, a wynik oscylował wokół remisu. Na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty po rzucie z półdystansu Archie Goodwina było 47:47. W końcówce Thomas Klepeisz rzutem za trzy punkty wyprowadził swój zespół na sześciopunktowe prowadzenie, jednak Weiler-Bobb trafił jeszcze równo z syreną końcową i ratiopharm prowadził 56:52. W czwartej kwarcie zespół z Ulm utrzymywał kilkupunktową przewagę, jednak w ekipie rywali coraz śmielej poczynałsobie Marcos Knight. To po jego rzucie strata Riesen zmalała do jednego punktu na 4 minuty przed końcem (65:66), a gdy Lukas Herzog wykorzystał dwa rzuty wolne zespół z Ludwigsburga wyszedł na prowadzenie 69:68. Natychmiast odpowiedział rzutem za trzy punkty Derek Willis, jednak gdy zegar wskazywał109 sekund do końca Thomas Wimbush znów doprowadził do remisu (71:71). W końcowce nikt nie mógł trafić do kosza, zespół Riesen popełnił błąd 24 sekund i gdy na dwie sekundy przed końcem Knight sfaulował w ataku Patricka Heckmanna, trener ratiopharmu Jaka Laković poprosił o przerwę. Piłka trafiła do Archie Goodwina, ten jednak przy próie rzutu został zablokowana przez Knighta i mecz zakończył się remisem.

MPH Riesen Ludwigsburg – Ratiopharm Ulm 71:71
(21:14, 15:20, 16:22, 19:15)

Riesen: Knight (24), Weiler-Babb (21), Wimbush (6), Smith (4), Wolhfart-Bottermann (4) oraz Caisin (6), Herzog (2), Patrick (2), Brase (2), Nixon i Jackson
ratiopharm: Willis (19), Goodwin (9), Osetkowski (4), Obst (3), Harvey oraz Heckmann (16), Gunther (8), Klepeisz (6), Schilling (6) i Philipps