Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Ratiopharm Ulm z kompletem zwycięstw wygrał grupę A

Niemcy M: Ratiopharm Ulm z kompletem zwycięstw wygrał grupę A

W swoim ostatnim grupowym meczu koszykarze ratiopharm Ulm pewnie pokonali 89:66 BG Göttingen i z kompletem zwycięstw wygrali grupę A. Zespół z Getyngi awansował do ćwierćfinału z czwartego miejsca i zagra ze zwycięzcą grupy B. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Thomas Klepeisz – 16. O drugim miejscu w grupie rozstrzygnie dzisiejszy mecz pomiędzy Bayernem i EWE Baskets.

Ostatniego dnia rywalizacji w grupie A turnieju finałowego Bundesligi niepokonany dotąd ratiopharm Ulm zmierzył się z BG Göttingen. Wynik spotkania nie miał już żadnego wpływu na tabelę. Koszykarze z Ulm mieli przed tym spotkaniem zagwarantowane pierwsze miejsce w tabeli grupy A, zespół z Getyngi był pewien awansu do ćwierćfinału z czwartego miejsca.

Koszykarze BG Göttingen mieli w tym meczu swoje pięć minut, ale było to… pierwsze pięć minut spotkania. Po kilku minutach gry wyszli oni na prowadzenie 5:2, ale już po chwili po rzutach za trzy Dylana Osetkowskiego i Tylera Harveya było 10:5 dla ratioparmu. Zespół z Ulm przejął inicjatywę, w końcówce pierwszej kwarty po trafieniu Gavin Schilling prowadził juz17:12, ale w ostatniej sekundzie dwa punkty dla rywali zdobył jeszcze Dennis Kramer. Koszykarze z Getyngi wykorzystali zawahanie rywali na początku kolejne kwarty. Za trzy trafiali Mathis Mönninghoff i Bennet Hundt, po chwili rzuty osobiste wykorzystał Alex Ruoff i to BG prowadziło 22:17. Nie trwało to jednak długo. W połowie kwarty celny rzut Archie Goodwina znów wyprowadził ratiopharm na prowadzenie (26:25). Koszykarze z Ulm nie oddali go już do końca tej części meczu, prowadząc do przerwy 39:33.

W trzeciej kwarcie po celnych rzutach Christophera Philippsa przewaga jego zespołu wzrosła do 12 punktów, ale podopieczni trenera Jaki Lakovica nie zamierzali na tym poprzestać. Gdy Per Günther trafił zza linii trzeciego metra prowadzili już 63:43, w końcówce jednak pozwolili rywalom na zmniejszenie strat. Ostatnie punkty w tej kwarcie zdobył najskuteczniejszy gracz zespołu z Ulm Thomas Klepeisz i ratiopharm po 30 minutach gry prowadził 66:52. BG Göttingen fatalnie rozpoczęło ostatnio kwartę i pierwsze punkty zdobyło dopiero po… ponad pięciu minutach. Zespół z Getyngi przegrywał już wówczas 80:54 i losy spotkania były dawno rozstrzygnięte. W drużynie z Ulm świetnie spisywał się Thomas Klepeisz, który w całym spotkaniu zdobył 16 punktów. Na minutę przed końcem ratiopharm prowadził 89:61 po trafieniu rezerwowego Moritza Krimmera – w końcówce rywale zdołali jeszcze trafić dwukrotnie z akcji i ostatecznie przegrali 66:89. Niespodzianki zatem nie było.

Ratiopharm Ulm – BG Göttingen 89:66
(17:14, 22:19, 27:19, 23:14)

Ratiopharm: Goodwin (12), Willis (12), Harvey (10), Obst (5), Osetkowski (5) oraz Klepeisz (16), Schilling (10), Philipps (8), Bretzel (6), Günther (3), Krimmer (2) i Heckmann
BG Göttingen: Ruoff (18), Kramer (11), Hundt (7), Allen (2), Lockhart (1) oraz Andrić (10), Mönninghoff (6), Williams (5), Omuvwie (4) i Kok (2)