Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Rasta Vechta Zyskowskiego pewnie wygrała mecz o 9. miejsce

Niemcy M: Rasta Vechta Zyskowskiego pewnie wygrała mecz o 9. miejsce

Hakro Merlins Crailsheim i Rasta Vechta były najsłabszymi zespołami w fazie grupowej i przyszło im zmierzyć się o 9. miejsce w turnieju finałowym Bundesligi. Od początku do końca parkiet należał do graczy Rasty, którzy pewnie wygrali 95:66, ani na moment nie oddając inicjatywy rywalom.

Już w 30 sekundzie trójką popisał się David Bremly, ale przez kolejne 2 minuty żadna z drużyn nie potrafiła trafić. Po rzucie wolnym i akcji Maticia Rebeca był remis 3:3. Całą serią punktową popisali się gracz Rasty Vechta, z półdystansu skuteczny był Ishmail Wainright, potem swoje dołożył też Rebec i Luc van Slooten (11:3). Rywale zmniejszyli swoje straty (8:11), ale po kolejnej udanej akcji Wainrighta Rasta odzyskała dość wysoką zaliczkę (16:8). Sytuacja na tablicy wyników nadal była korzystna dla Rasty (19:10), która jedynie powiększała swoje prowadzenie, wynik pierwszej kwarty ustalił Jarelle Reischel (26:13).

To Reischel wywalczył pierwsze oczka w kolejnej części meczu, ale następnie gracze Merlins złapali rytm, za trzy trafił Vladan Lazić (20:28). Gra się wyrównała, ale przewaga nieprzerwanie leżała po stronie Rasty, rzut z krótkiego dystansu wykorzystał Jarosław Zyskowski (39:28). Chwilę później został sfaulowany i wykorzystał rzut wolny (42:28). To Polak dominował, zaliczył zbiórkę i kolejny celny rzut (44:28). Udana akcja z krótkiego dystansu Philippa Herkenhoffa była ostatnią w tej kwarcie (50:34).

Na początku drugiej połowy meczu Merlins Crailsheim co prawda odrobili trzy punkty (37:52), ale cały czas trwała dość wyrównana rywalizacja, co pozwalało utrzymać dystans podopiecznym Pedro Callesa (59:42). Ten udało im się powiększyć po akcji Maximiliana DiLeo (63:45) i na minutę przed końcem mieli już 20 oczek więcej na swoim koncie (68:48) i ten wynik nie uległ już zmianie.

Rasta Vechta kontrolowała pierwsze dwie minuty ostatniej kwarty, punktował Maximilian DiLeo (75:48). Rasta jedynie powiększała przewagę (82:53), swobodnie kontrolując wydarzenia na parkiecie. W połowie ostatniej części spotkania było już 90:58, wynik całego spotkania ustalił celną „trójką” Herkenhoff (95:66).

Merlins Crailsheim – Rasta Vechta 66:95
(13:26, 21:24, 14:18, 18:27)

Merlins: Herrera (21), Brembly (15), Bleck (8), Stuckey (6), Ogunsipe (2) oraz Carpenter (5), LAzić (5), Kovacević D. (4) i Kovacević A.
Rasta: Wainright (16), Rebec (13), Dileo (13), Zyskowski (11), Kessens oraz Herkenhoff (18), Reischel (13) i Van Slooten (11)