Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Rasta Vechta z kolejną porażką i bez awansu

Niemcy M: Rasta Vechta z kolejną porażką i bez awansu

Mecz z Brose Bamberg był dla ekipy Jarosława Zyskowskiego ostatnią szansą, aby powalczyć o awans do ćwierćfinału. Przez cały czas wynik kontrolowali jednak dość swobodnie koszykarze z Bamberg, którzy wysoko wygrali swój ostatni mecz w grupie B. Rasta Vechta zagra o 9. miejsce.

Bardzo dobrze w spotkanie weszli koszykarze Brose Bamberg, którzy po rzucie z krótkiego dystansu Christiana Sengfeldera prowadzili 2:0, natomiast po trafieniach z wolnych już 7:0. Brose kontrolowało wydarzenia w pierwszej połowie tej kwarty i po kolejnych udanych rzutach tablica wyników wskazywała rezultat 18:8. Skuteczności nie potrafili natomiast odnaleźć gracze Rasty Vechta (10:23). Nie pomagały w tym faule, swoje okazje zza linii czterech metrów wykorzystywali natomiast rywale (26:10) i na dwie minuty przed końcem prowadzili już 28:14. Udaną akcją za trzy punkty popisał się jeszcze Jarosław Zyskowski (17:28), ale dominacje ekipy z Bamberg była niepodważalna, choć to Zyskowski zdobył dwutaktem ostatnie punkty w tej kwarcie (19:32).

Początek kolejnej partii spotkania był już bardziej wyrównany, choć w pierwszych czterech minutach zespoły zdobyły tylko po 5 punktów (37:24). Rasta Vechta bardzo powoli odrabiała straty i po udanej „trójce” Maticia Rebeca traciła 11 oczek (29:40). Potem jednak całą serią celnych akcji popisali się gracze Brose, po dwóch rzutach z dystansu wygrywali już 53:34. Wypracowana zaliczka pozwoliła podopiecznym Roela Moorsa na kontrolowanie wyniku, choć w ostatniej minucie przeciwnicy odrobinę zniwelowali swój dystans (40:55), ale sprawę w końcowych sekundach praktycznie rozstrzygnęła celna trójka Marvina Heckela (58:40).

Po przerwie dość długo żadna z drużyn nie była w stanie odnaleźć swojej skuteczności, dopiero w czwartej minucie uaktywnił się Jordan Crawford (64:44). W końcu obie ekipy zaczęły trafiać, ale pewnie sytuację kontrolowali gracze Brose (69:51). Inicjatywę w szeregach Rasty przejął Trevis Simpson, jego skuteczne zagrania pozwoliły zbliżyć się na 11 punktów (59:71).

Również na początku ostatniej części spotkania na tablicy wyników utrzymywała się dwucyfrowa zaliczka Brose Bamberg (77:65), którą powiększał brak skuteczności ekipy prowadzonej przez Pedro Callesa i jego podopieczni znów przegrywali prawie 20 punktami (65:84). Sytuacja się nie zmieniała, a wynik śrubowali jeszcze koszykarze Brose Bamberg, między innymi dzięki celnej „trójce” Crawforda. Na minutę przed końcem pojedynku spokojni mogli być zawodnicy Bamberg (97:79), wynik spotkania ustalił rzutem z wyskoku Kameron Taylor (100:82)

Brose Bamberg – Rasta Vechta 100:82
(32:19, 26:21, 15:21, 27:21)

Brose: Lee (4), Weidemann (5), Taylor (14), McLean (5), Plescher (3), Seric (6), Crawford (21), Obasohan (9), Sengfelder (18), Heckel (5), Marei (10) i Harris
Rasta: Rebec (16), Dielo (1), Van Slooten (2), Gerkenhoff (10), Simpson (28), Wainright (9), Reischel (6), Zyskowski (10) i Kessens