Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Porażka drużyny Jarosława Zyskowskiego

Niemcy M: Porażka drużyny Jarosława Zyskowskiego

W drugim meczu grupy B finałowych rozgrywek Bundesligi MHP Riesen Ludwigsburg pewnie pokonało Rastę Vechta Jarosława Zyskowskiego. Koszykarze MHP od początku mieli inicjatywę i przez cały mecz wyraźnie prowadzili, chwilami jedynie pozwalając zbliżyć się rywalom na kilka punktów. W końcówce Rasta podkręciła tempo, ale nie zdołała dogonić rywali i ostatecznie przegrała 76:81.

Zdecydowanym faworytem meczu był zespół z Ludwigsburga, który w momencie przerwania rozgrywek był wiceliderem, kiedy koszykarze Rasta Vechta zajmowali szóstą lokatę. W sezonie zasadniczym drużyny zmierzyły się dwukrotnie. Za każdym razem góra byli gospodarze. Bilans historii pojedynków obu zespołów jest jednak jednoznacznie na korzyść MHP, które wygrywało sześciokrotnie, a tylko dwa razy schodziło pokonane z parkietu.

Drużyna z Ludwigsburga musiała sobie w tym meczu radzić bez Jaleena Smitha. Rozgrywający dołączy do zespołu dopiero w poniedziałek, ponieważ dopiero teraz dostał pozwolenie na grę po wykonaniu wszystkich testów na obecność koronawirusa i potwierdzeniu, że zawodnik bezpiecznie może brać udział w zawodach.

Mecz rozpoczął się od skutecznego rzutu za trzy Marcosa Knighta. W rewanżu spudłował Trevis Simpson, który po chwili się zrehabilitował i zdobył dwa punkty. MHP szybko odskoczyło na 8:2, ale koszykarze Rasty nie czekali długo z odrabianiem strat i po dwóch „trójkach” doprowadzili do remisu. W tym czasie Jarosław Zyskowski zaliczył dwie zbiórki. Riesen nie pozwoliło jednak długo cieszyć się rywalom z wyrównanej gry. Wimbush II trafił za trzy punkty, a następnie serię rzutów wolnych wykorzystali Jackson, Knight i Brase, a na tablicy wyświetlił się wynik 8:17. Po dłuższej chwili nieskutecznej gry z obu stron, skutecznym wsadem popisał się Ishmail Wainright, który był faulowany podczas akcji i dorzucił punkt z linii rzutów wolnych (11:17). W odpowiedzi za trzy trafił Zamal Nixon, a po stronie Rasty dwa oczka do dorobku dorzucił Philipp Herkenhoff (13:20). Wydawało się, że kwarta zakończy się wysokim prowadzeniem MHP Riesen, ale w końcówce udanie rzuty wolne egzekwował Jarelle Reischel, a tuż przed końcową syreną „trójką” popisał się Matic Rebec i Rasta zmniejszyli stratę do 20:24.

Na pierwsze punkty w drugiej kwarcie musieliśmy czekać prawię minutę, kiedy to z linii rzutów wolnych trafił Luc van Slooten (21:24). Po chwili znów do głosu doszli gracze MHP, a kontkretnie Teyvon Myers, który dwukrotnie udanie zakończył akcję swojego zespołu, wyprowadzając go na siedmiopunktowe prowadzenie. Następnie po zbiórce w ofensywie dwa punkty dorzucił Knight, zwiększając prowadzenie. Czas płynął, a Reisen konsekwentnie dorzucało co jakiś czas punkty do dorobku o po koszu Jacksona prowadziło już 34:21. Na chwilę obudzili się koszykarze Vechty, a swoje pierwsze punkty w meczu zdobył Zyskowski. Nie zmieniło to obrazu gry, bo po „trójce” Wimbusha znów strata Rasty wynosiła 13 punktów. Rasta walczyła i po przechwycie Zyskowskiego, za trzy punkty trafił Wainright zmniejszając stratę do 32:39, ale „trójka” i kosz z półdystansu Knighta, a po chwili punkty Jacksona, ustaliły wynik pierwszej połowy na 46:32 dla MHP.

Również Jackson zaczął punktowanie w trzeciej kwarcie. Najpierw trafił rzut wolny, a potem dorzucił „dwójkę”. Koszykarze Rasty odpowiedzieli rzutem za trzy Simpsona. Gra się nieco wyrównała w tej kwarcie, a udane zawody rozgrywał Zyskowski, który powiększył swój dorobek do 11 punktów i tylko Simpson był od niego lepszym strzelcem w tym momencie, za to na tablicach w Vechcie Zyskowski był zdecydowanie najlepszy. Wciąż lepsi na parkiecie byli jednak koszykarze Riesen, którzy nie dawali się dojść rywalom i utrzymywali wysokie prowadzenie (62:46). Rozmiary porażki w tej odsłonie zmniejszył jeszcze właśnie Zyskowski rzutem zza  linii 6,75m. Później jeszcze za trzy próbował trafić DiLeo, ale ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 62:49 dla Ludwigsburga.

Odrabianie strat w ostatniej partii zaczął Young rzutem spod kosza. Rywale grali jednak uważnie i po punktach Knighta znowu przewaga MHP wydawała się bezpieczna (73:57). W końcu jednak koszykarze Rasty doszli do głosu, a duży udział w pogoni za przeciwnikami mieli Zyskowski i Rebec. Po asyscie tego drugie van Slooten trafił za trzy i Vechta złapała kontakt z rywalami, zmniejszając stratę do 70:75. Po chwili jednak po ofensywnej zbiórce punkty zdobył Jackson, a w następnej akcji piłkę stracił Zyskowski, co wykorzystał Wimbush II (79:70). Na dwie minuty przed końcem za dwa punkty trafił Polak, ale rywale już uważnie pilnowali przewagi. Faulowany Wohlfarth-Bottermann trafił jeden rzut wolny, a o czas poprosił szkoleniowiec Rasty Pedro Callas. Po nim piłkę na swojej tablicy zebrał Zyskowski, a punkty dla Rasty zdobył Simpson, ale po chwili Wieler-Babb stanął na linii rzutów wolnych i wykorzystał jeden z nich (81:74). Na sześć sekund przed końcem trafił jeszcze raz Simpson, ale był to już ostatni akcent tego meczu. Ostatecznie MHP Riesen Ludwigsburg wygrało 81:76.

Rasta Vechta – MHP Riesen Ludwigsburg 76:82
(20:24, 12:22, 17:16, 27:19)

Rasta: DiLeo (3), Kessens (2), Simpson (18), Wainright (10), Zyskowski (18) oraz Rebec (6), Young (4), van Slooten (9), Herkrnhoff (4), Reischel (2)
MHP Riesen: Weiler-Babb (10), Nixon (8), Knight(13), Wohlfhart-Bottermann (3), Wimbush II(24) oraz Patrick Johannes, Patrick Jacob, Myers(6), von Fintel, Brase (5), Jackson (11)