Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Porażka Bayernu, końcówka należała do Riesen Ludwigsburg

Niemcy M: Porażka Bayernu, końcówka należała do Riesen Ludwigsburg

Pierwsza i ostatnia kwarta ćwierćfinału pomiędzy Bayernem Monachium i Riesen Ludwigsburg należała do tych drugich, choć w połowie spotkania wydawało się, że to ekipa z Monachium ma mecz pod kontrolą, to wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach.

Pierwsze minuty należały do Bayernu, który po akcji Danilo Barthela i jego rzucie wolnym prowadził 9:2. Potem pięć oczek z rzędu wywalczyli gracze z Ludwigsburga i to oni po udanej akcji mieli na swoim koncie punkt więcej (11:10). Dystans zwiększyła najpierw „trójka” Hansa Brase, a potem udany rzut Teyvona Myersa (16:10). Na tablicy wyników utrzymywała się zaliczka Riesen (19:15), a rezultat pierwszej kwarty ustalił Jaleen Smith (21:15).

Bayern Monachium od mocnego uderzenia rozpoczął kolejną część spotkania i już po dwóch minutach gru złapał kontakt punktowy (22:23). Na tym podopieczni Oliviera Kosticia nie poprzestali: rzuty wolne Petteriego Koponena i skuteczna akcja Danili Barthela pozwoliły im wyjść na prowadzenie (26:24). Celnie zagrał również Diego Flaccardori (33:29) i wydawało się, że Bayern zaczął przejmować kontrolę (39:34), wyraźnie wygrywając tę kwartę i ustalając wynik rzutem wolnym Maodo Lo (42:36).

Celna „trójka” otworzyła drugą połowę meczu (45:36), a potem wsad dołożył Barthel. Po dość wyrównanej grze, cały czas na prowadzeniu utrzymywał się Bayern (54:49). Z dwutaktu zapunktował Paul Zipser (62:57) i to on chwilę później wykorzystał swoje wolne (65:57). Tym samym zapunktował Hans Brase w końcówce trzeciej kwarty (59:65).

Pierwsze punkty w ostatniej części meczu zdobył Thomas Wimbush II (59:65). Riesen Ludwigsburg nie zamierzał się poddawać i po celnej „trójce” Nicka Weilera-Babba wyrównało stan rywalizacji (65:65). Vladimir Lucić rzutem z dystansu przywrócił prowadzenie ekipie ze stolicy Bawarii (75:69), ale już niecałe dwie minuty później na tablicy wyników pojawił się remis po 75. Bawarczycy odskakiwali (77:75), jednak cztery wykorzystane rzuty wolne z rzędu dały zaliczkę Riesen (79:77), tę powiększył celnym strzałem za trzy Koleen Smith (82:77). Bayern złapał kontakt punktowy, a nawet miał oczko przewagi na minutę przed końcem (83:82), ale wszystko rozstrzygnął najpierw Brase, a następnie „trójka” Smitha (87:83). Trener Kostić wziął jeszcze czas, ale nic to nie dało i pierwszy ćwierćfinał padł łupem Riesen Ludwigsburg.

Bayern Monachium – Riesen Ludwigsburg 83:87
(15:21, 27:15, 23:23, 18:28)

Bayern: Bray (12), Lucić (7), Lo (11), Barthel (20), Lessort (4) oraz King, Koponen (2), Zipser (9), Flaccadori (5), Sisko (2) i Radosević (11)
Riesen: Weiler (7), Smith (13), Knight (17), Wohlfarth-Bottermann (7), Wimbush (16) oraz Myers (6), Herzog, Caisin, Patrick (2), Brase (18) i Jackson (1)