Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Pierwsza wygrana Brose Bamberg, będzie walka do końca

Niemcy M: Pierwsza wygrana Brose Bamberg, będzie walka do końca

W czwartej kolejce grupy B rozgrywanego w Monachium turnieju finałowego Bundesligi Brose Bamberg pokonało dość wyraźnie Fraport Frankfurt. Była to pierwsza wygrana koszykarzy z Bambergu, która sprawiła, że walka o awans do ćwierćfinału będzie w tej grupie toczyć się do końca. Prawdopodobnie o tym, kto nie awansuje do czołowej ósemki zadecyduje wynik meczu Rasty Vechta z Brose Bamberg.

Wygrana w tym meczu mogła zapewnić koszykarzom z Frankfurtu miejsce w ćwierćfinale. Z kolei trzecie porażka z rzędu dla zespołu Brose Bamberg oznaczała niezwykle trudną sytuację. Dlatego też podopieczni trenera Roela Moorsa od początku zagrali bardzo agresywnie i to przyniosło efekt.

Zawodnicy Brose Bamberg dość szybko wyszli na prowadzenie i po celnym rzucie Christiana Sengfeldera prowadzili już 10:6. Gdy za trzy punkty trafili Tre McLean i Paris Lee Brose miało już osiem punktów przewagi (19:11), jednak na tym nie poprzestali. Konsekwentnie grali do końca pierwszej kwarty, którą zakończyli prowadząc 29:18. W drugiej kwarcie w zespole z Frankfurtu szarpać próbował Quantez Robertson, ale był w swoich wysiłkach osamotniony. McLean i Lee trafiali znów za trzy i przewaga zespołu z Bambergu rosła (42:25). W pewnym momencie wynosiła już nawet 25 punktów, ale w końcówce Fraport trochę odrobił. Druga kwarta zakończyła się identycznym wynikiem jak pierwsza i Brose prowadzili po rzucie Kamerona Taylora 58:36.

Po przerwie obraz gry nie uległ zamianie. Podopieczni trenera Moorsa kontrolowali przebieg wydarzeń, chociaż rywale byli nieco bardziej skuteczni. Obok Quanteza Robertsona w ekipie z Frankfurtu wyróżniał się Gytis Masiulis i to po jego trafieniu za trzy punkty straty Fraportu zmalały do 13 punktów (51:64). Zespół z Bambergu nie dopuścił jednak, by emocje wzrosły. Skutecznie rzucali Jordan Crawford i Retin Obasohan, a w ostatnich minutach Elias Harris. Fraport wprawdzie w tej kwarcie był nieco lepszy, ale wciąż przegrywał wysoko (66:84). Nadzieje koszykarzy z Fraportu odżyły jeszcze na chwile w pierwszych minutach czwartej kwarty, gdy ich straty po trafieniu Lena Schoormanna zmalały do 14 punktów (74:88). Chwilę potem jednak celna trójka Mateo Sericia rozwiała ich złudzenia. Brose Bamberg już do końća nie oddało wysokiej przewagi. Wynik meczu na 21 sekund przed końcem ustalił Retin Obasohan, który przy celnym rzucie za dwa punkty został jeszcze sfaulowany. Wykorzystał rzut wolny i zespół z Bambergu wygrał 99:83, przedłużając swoje szanse na grę w ćwierćfinale.

Brose Bamberg – Fraport Frankfurt n. Menem 99:83
(29:18, 29:18, 26:30, 15:17)

Brose: McLean (12), Crawford (12), Sengfelder (12), Marei (10), Lee (8) oraz Taylor (13), Obasohan (13), Serić (10), Harris (9) i Heckel
Fraport: Robertson (13), Masiulis (11), McQuaid (9), Rahon (9), Freudenberg (2) oraz Schoormann (9), Vrcić (7), Bartolo (7), Vőller (6), Begue (4), Vargas (3) i Kayser (3)