Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Niespodzianka – mistrzowie wygrali rewanż, ale nie obronią tytułu

Niemcy M: Niespodzianka – mistrzowie wygrali rewanż, ale nie obronią tytułu

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym między Bayernem Monachium, a Riesen Ludwigsburg to ci drudzy dość niespodziewanie pokonali rywali czterema punktami. W rewanżu przez długi czas górą byli koszykarze z Bawarii, którzy momentami prowadzili ponad dziesięcioma punktami. Ich rywale zdołali jednak odwrócić losy starcia i choć przegrali 73:74 to oni cieszą się z awansu do półfinału.

To gracze z Ludwigsburga minimalnie lepiej rozpoczęli spotkanie, dzięki akcji 2+1 Thomasa Wimbusha II zbudowali prowadzenie. Później do głosu zaczęła jednak dochodzić drużyna z Bawarii. Odrobiła straty, a po dwóch rzutach wolnych wykorzystanych przez Vladimira Lucicia wygrywała trzema punktami. Bayern poszedł za ciosem i po trójce Paula Zispera różnica między zespołami wynosiła sześć ,,oczek” (15:9). Dystans utrzymywał się na podobnym poziomie, a pierwsza kwarta zakończyła się pięciopunktowym zwycięstwem drużyny z Monachium.

Podopieczni Olivera Kosticia lepiej weszli także w kolejną odsłonę meczu, po trójce oraz rzucie wolnym wykorzystanym przez Paula Zispera powiększyli prowadzenie do jedenastu ,,oczek”. Gracze Riesen nie zamierzali się poddawać, mozolnie odrabiali straty i przegrywali już tylko (28:33). W końcówce ponownie do głosu doszli koszykarze Bayernu, którzy dzięki dwóm rzutom wolnym Danilo Barthela odbudowali zaliczkę (45:36).

Początek trzeciej kwarty miał w miarę wyrównany przebieg. Z czasem zaczęła jednak uwidaczniać przewaga drużyny prowadzonej przez Olivera Kosticia. Rzut za trzy Thomasa Braya pozwolił im powiększyć przewagę. Gra znowu się wyrównała, ale koszykarze z Ludwigsburga zaczęli mozolnie odrabiać straty. Mimo że Jonas Wohlfarth-Bottermann nie wykorzystał wszystkich rzutów wolnych, to różnica między zespołami się zmniejszała. Tę kwartę zakończył skuteczny rzut za trzy punkty Jaleena Smitha (52:56).

Początek ostatniej odsłony meczu stał pod znakiem niemocy Bayernu Monachium w ofensywie. Wykorzystali to ich rywale, którzy celnie rzucali za trzy punkty i zbudowali drobną zaliczkę. Po chwili to koszykarze Riesen mieli problemy w ataku, co pozwoliło ich przeciwnikom wrócić na prowadzenie (61:58). Drużyna z Ludwigsburga wyrównała stan meczu. Wynik oscylował wokół remisu przez chwilę, ale żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż jedno ,,oczko”. Wprawdzie po dwóch rzutach wolnych wykorzystanych przez Lucicia Bayern odskoczył na dwa punkty, lecz ich rywale natychmiast odpowiedzieli. 16 sekund przed końcem Matthias Lessort miał szansę na akcję 2+1, ale nie trafił rzutu wolnego, który dawałby drużynie z Monachium dogrywkę. Marcos Knight się nie pomylił i 3 sekundy przed końcem zdobył dla Riesen kontaktowy punkt (73:74). Koszykarze Bayernu nie potrafili już odpowiedzieć, wprawdzie wygrali to spotkanie, ale pożegnali się z marzeniami o mistrzowskim tytule.

MHP Riesen Ludwigsburg – Bayernem Monachium 73:74
(18:23, 18:22, 16:11, 21:18)
pierwszy mecz 87:83 dla Riesen
Awans: Riesen

Riesen: Weiler-Babb (5), Smith (18), Knight (20), Wimbush II (10), Wohlfarth-Bottermann (8) oraz Myers, Herzog, Caisin (4), J. Patrick (4) i Jackson (4)
Bayern: Bray (3), Lucic (11), Lo (6), Barthel (14), Lessort (12) oraz King, Koponen (1), Zipser (16), Akprinar (3) i Radosević (8)