Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Kolejna wygrana graczy z Ulm

Niemcy M: Kolejna wygrana graczy z Ulm

Kolejne zwycięstwo w grupie A zapisali na swoim koncie koszykarze Ratiopharm Ulm, którzy co prawda dość długo wchodzili w mecz i mieli sporo problemów w pierwszej połowie meczu z HAKRO Merlins Crailsheim, to w trzeciej kwarcie przejęli inicjatywę. Choć czwarta część była już bardziej wyrównana, to wypracowana zaliczka pozwoliła liderom grupy A na spokojnie zwycięstwo z ostatnim zespołem w tabeli.

Już w pierwszej akcji Archie Goodwin z Ratiopharm Ulm popisał się celnym rzutem za trzy, a wynik dwoma trafieniami z linii rzutów wolnych powiększył Gavin Schilling (5:0). W drugiej minucie faulowany Maurice Stuckey wykorzystał swoje wolne i dał prowadzenie ekipie HAKRO Merlins Crailsheim (6:5). Merlins nie zwalniali tempa i szybko odskoczyli (12:7). Udana „trójka” pozwoliła graczom z Ulm zmniejszyć dystans, ale wynik szybko podwyższył Bleck, a następnie kolejna celna kontra Davida Bremleya (20:12). Prawie do końca pierwszej kwarty utrzymywała się dość swobodna przewaga Merlins Crailsheim, ale na niewiele to się zdało, kiedy strzałem za trzy popisał się Tyler Harvey (23:24) i po serii udanych rzutów wolnych gracze z Ulm przegrali pierwszą kwartę 28:30.

Pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobył Sebastian Herrera (32:28), a koszykarze Ulm przez pierwsze minuty mieli problemy z przedostaniem się pod kosz, a jeśli już im się to udało, nie trafiali, zrobił to dopiero Dylan Osetkowski (30:38). Dwie udane „trójki” pozwoliły zmniejszyć straty Ratiopharm (38:43), po kolejnym udanym rzucie złapali oni  kontakt punktowy (44:45) i o czas poprosił trener Merlins. Koszykarze z Ulm gonili, gonili i po udanych rzutach wolnych Dereka Willisa wyrównali stan rywalizacji (48:48). Kiedy Archie Goodwin popisał się efektownym wsadem, jego zespół objął prowadzenie 52:50 i w połowie spotkania był remis 52:52.

Początek trzeciej kwarty należał do Ratiopharm Ulm (57:52) i to oni zaczęli przejmować inicjatywę, rzuty wolne wykorzystał Osetkowski (64:54). Merlins udało się złapać wiatr w żagle, trafiał Black i Liam Carpenter (58:64), następnie długo żadna z drużyn nie była w stanie zapunktować. Cały czas przewaga leżała po stronie graczy z Ulm, którzy powiększyli swoją zaliczkę po krótkim rzycie Gavina Schillinga (71:62), chwilę potem celnej po „trójce” Andreasa Obsta (74:64). Tę kwartę w Monachium zdecydowanie zdominowali koszykarze Ulm, prowadząc w meczu 76:65.

Ratiopharm od mocnego uderzenia rozpoczęło ostatnią część spotkania, nie zawodził Schilling (80:65). Potem jednak 6 oczek z rzędu wywalczyli Merlins (71:82), natomiast faulowany Sebastian Herrera wykorzystał trzy rzuty wolne (74:82). Udana akcja Dejana Kovacevicia i Stuckey’a jeszcze bardziej zmniejszyła straty (76:82). Na niewiele ponad dwie minuty przed końcem spotkania Ratiopharm Ulm odzyskało bezpieczne prowadzenie, między innymi dzięki serii celnych rzutów wolnych (92:80). Na 50 sekund przed ostatnim gwizdkiem nic już raczej nie zagrażało dość pewnemu zwycięstwu liderów grupy A, wynik nie uległ już zmianie i kolejny triumf zapisali na swoim koncie koszykarze z Ulm.

Ratiopharm Ulm – HAKRO Merlins Crailsheim 92:82
(28:30, 28:30, 24:13, 16:15)

Ratiopharm: Harvey (14), Gunther (4), Fruit (12), Goodwin (11), Osetkowski (17), Klepeisz (6), Heckmann (2), Schilling (12), Willis (14), Philipps, Bretzel i Krause
Merlins: Carpenter (2), Stuckey (20), Kovacevic (2) Herrera (16), Brembly (7), Bleck (18), Ogunispe (5), Kovacević (10) i Lazic