Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: W grupie A ciekawie po wygranej EWE Baskets

Niemcy M: W grupie A ciekawie po wygranej EWE Baskets

W drugiej fazie ligi niemieckiej koszykarzy coraz ciekawiej prezentuje się sytuacja w tabeli grupy A. Po swojej ostatniej porażce koszykarze z Oldenburga pokonali we własnej hali BG Göttingen. Obecnie obie drużyny mają na koncie o jednym zwycięstwie i jednej przegranej. Mecz w Oldeburgu praktycznie cały czas kontrolowali gospodarze. Wyrównana była jedynie druga kwarta.

Punktować w meczu zaczął jako pierwszy Rickey Paulding, zaliczając pierwszą „dwójkę” w trakcie pierwszej minuty spotkania. Bardzo szybko odpowiedzieli goście, przejmując od razu prowadzenie po rzucie za trzy punkty Mathis Mönninghoff i zwiększając też szybko przewagę. Przyjezdni prowadzili jeszcze przez krótki czas, ale Paulding ciągle próbował i także punktował zza linii 6,75 metra. Kolejne punktowe rzuty dołożyli też jego koledzy i po „trójce”  Tylera Larsona drużyna z Oldenburga prowadziła 17:15. Dwukrotnie Larson asystował też przy rzutach Robina Amaize, a przewaga gospodarzy rosła. Po jego kolejnej asyście przy udanej akcji za dwa punkty Rasid Mahalbasic było 23:17, a rywale do końca kwarty otwarcia zdobyli już tylko punkt z rzutu wolnego.

Dobrze w drugą część meczu wszedł po stronie gości Dennis Kramer. Najpierw rzucił za dwa punkty, a następnie asystował w akcji za trzy i tym samym chwilę później był remis. W kolejnych minutach w natarciu byli miejscowi i choć koszykarze BG Göttingen starali się bronić, to punkty wpadały na konto rywali. Dwa udane rzuty wolne wykorzystał też Larson. Odpowiedział tym samym Bennet Hundt, ale cały czas to miejscowi byli lepsi, udanie punktowali, a w dodatku Hundt stracił ważną piłkę. Utrzymywała się czterorupunktowa przewaga EWE Baskets, którą podwyższył Mahalbasic. Co prawda punkty Dominica Lockharta i Mihajlo Andrica zminimalizowały straty (32:33), ale w ważnych akcjach to ekipa z Oldenburga przeważała na boisku, mając w dodatku kilka kolejnych okazji w rzutach wolnych. Miejscowi nie tracili tej szansy na punkty i po drugiej kwarcie prowadzili 44:39.

Gdy na początku kolejnej goście zaczęli zbliżać się z wynikiem, Rasid Mahalbasic wykorzystał dwa rzuty wolne. Następne minuty trzeciej kwarty to pokaz możliwości defensywnych obu zespołów. Szkoleniowiec gości próbował coś wskórać zmianami, ale to przeciwnicy punktowali kolejnymi rzutami Rickey Pauldinga (53:45). Coraz częściej punktowali koszykarze EWE Basket, a serię udanych rzutów zaliczył Rasid Mahalbasic (60:49). W ostatnich chwilach tego etapu meczu trafienie za trzy punkty Mathisa Mönninghoffa na niewiele się zdało, a BG Göttingen przegrał tę kwartę dość wyraźnie.

Pierwsze akcje czwartej części meczu to głównie gra obronna. Jako pierwsi punktować zaczęli miejscowi, po rzutach wolnych Tylera Larsona (65:52). Natomiast trafienie za trzy punkty Terriego Allena było jedynym na długi czas po stronie przyjezdnych. Po drugiej stronie boiska w tym czasie punktowali m.in. Nathan Boothe i Rickey Paulding. Wynik gospodarzy już do końca spotkania nie był zagrożony, a ustalił go na 80:62 Leon Williams.

EWE Baskets Oldenburg – BG Göttingen 80:62
(23:18, 21:21, 20:13, 16:10)

EWE Baskets: Mahalbasic (22), Paulding (15), Hobbs (9), Tadda, Homar oraz Boothe (14), Amaize (8), Larson (7), Schwethelm (3), Kissen (2), Drijencic i Hollatz
BG: Allen (16), Kramer (12), Lockhart (11), Hundt (10), Monninghoff (3) oraz Williams (4), Andric (4), Kok (2), Ersek i Omuvwie