Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: EWE Baskets Oldenburg kolejnym półfinalistą

Niemcy M: EWE Baskets Oldenburg kolejnym półfinalistą

Poznaliśmy trzeciego półfinalistę finałów niemieckiej Bundesligi koszykarzy. Jest nim drużyna EWE Baskets Oldenburg, która w dwumeczu okazała się lepsza od Brose Bamberg. Koszykarze z Oldenburga wygrali oba starcia ćwierćfinałowe.

Pierwsza partia była najciekawsza i najbardziej wyrównana. Koszykarze z Oldenburga jako pierwsi zaczęli budować przewagę (6:2), ale przeciwnicy szybko ich dogonili. Po trzech udanych rzutach Jordana Crawforda to Brose Bamberg był na prowadzeniu 7:6. Rickey Paulding nie trafił w dodatku dwóch rzutów z dystansu, co tylko ułatwiło poczynania przeciwnikom. Po skutecznej próbie Retina Obasohana ekipa Brose prowadziła 14:8. Wtedy do walki zerwali się Tyler Larson i Ian Hummer, wyrównując po 14. Natomiast rzut Robina Amaize dał EWE Baskets prowadzenie 18:16. Kwartę zakończyły rzuty Nathana Boothe, a zespół z Oldenburga wygrał ją pięcioma punktami.

Druga część meczu to już dobra gra obu drużyn, obfitująca w celne trafienia. Na początku prym wiedli Tyler Larson w EWE Baskets oraz Jordan Crawford w Brose. Drużyna z Oldenburga cały czas jednak utrzymywała przewagę. Ta urosła zwłaszcza wtedy, gdy zawodnicy Brose zaczęli popełniać błędy. Swoje akcje wykorzystywali przeciwnicy, m.in. Paulding, który zwiększył różnicę do trzynastu punktów (47:34). Wygrana w tej kwarcie była więc niezagrożona, mimo że w końcówce serię udanych rzutów zaliczył Kameron Taylor.

Po piętnastu minutach przerwy zawodnicy EWE Baskets od razu włączyli wyższy bieg. Punktował Rickey Paulding, a także Nathan Bothe, który następnie zapisał na swoim koncie serię bardzo dobrych akcji w defensywie. Po kolejnych punktach Pauldinga drużyna z Oldenburga prowadziła 57:46. Po serii nieudanych rzutów obu ekip do głosu doszli Larson i Mahalbasic, po akcjach których dystans urósł jeszcze bardziej (72:53). Rywalom nie pomogły zmiany, a EWE Baskets prowadzili po tej kwarcie piętnastoma punktami.

Początek kolejnej to nieudane trafienia i gra obronna obu zespołów. Mylił się nawet Paulding, który do tej pory nie zawodził. Gdy zaczął trafiać, a swoje punkty dołożył Mahalbasic sytuacja Brose była coraz cięższa. Rywale prowadzili 83:65. Koszykarze z Oldenburga spokojnie dograli ostatnią część meczu i pokonali ekipę z Bamberg po raz drugi.

EWE Baskets Oldenburg – Brose Bamberg  89:75
(24:19, 27:27, 21:14, 17:15)
pierwszy mecz 86:81 dla EWE Baskets
awans: EWE Baskets

EWE Baskets: Paulding (16), Boothe (16), Tadda (7), Mahalbasic (7), Hobbs (6) oraz Hummer (21), Larson (14), Amaize (2), Drijencic, Kessen i Hollatz
Brose: McLean (11), Crawford (11), Sengfelder (11), Marei (6), Lee oraz Taylor (20), Obasohan (9), Seric (5), Heckel (2), Weidemann i Keppeler