Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Emocjonujący mecz dla Baskets Oldenburg, Merlins za burtą

Niemcy M: Emocjonujący mecz dla Baskets Oldenburg, Merlins za burtą

Ciekawe spotkanie stoczyli koszykarze HAKRO Merlins Crailsheim z EWE Baskets Oldenburg. Pojedynek był wyrównany, wynik, a co za tym idzie – awans do ćwierćfinałów, decydował się w ostatnich minutach spotkania. Ostatecznie 85:83 triumfowali gracze z Oldenburga, porażka przekreśliła natomiast szanse na awans Merlins, którzy do tej pory nie wygrali w turnieju finałowym ani jednego spotkania.

Pierwsze punkty wpadły dopiero w drugiej minucie spotkania, a genialny wsad Rickeya Pauldinga sprawił, że Baskets Oldenburg prowadzili 4:0. To ten zespół do połowy pierwszej kwarty dyktował warunki na parkiecie (10:4), ale szybko po rzucie Aleksy Kovacevicia Merlins się zbliżyli (9:10) i to on po celnej „trójce” wyrównał stan rywalizacji (12:12). W ostatniej minucie bardziej skuteczni byli jednak gracze z Oldenburga, którzy po trafieniu z półdystansu Nathana Boothe wygrali premierową kwartę 20:16.

Początkowo podobnie wyglądała druga część meczu (19:24), ale w połowie tej kwarty skuteczność stracili gracze Merlins, a okazję do punktowania dość pewnie wykorzystywali rywale, z wyskoku trafił Rasid Mahalbasic (32:24), a po udanej akcji za trzy Nathana Boothe tablica wyników pokazywała 37:28. W końcówce drugiej kwarty Merlins wzięli się do odrabiania strat (33:39), Maurice Stuckey rzucił za trzy (38:42). Wynik na korzyść EWE Baskets podwyższył jednak w ostatnich sekundach pierwszej połowy Marcej Kessen (44:38).

Pierwsze akcje trzeciej części spotkania należały do podopiecznych Mladena Drijencicia(48:38), jednak błyskawicznie 7 punktów z rzędu wywalczyli rywale, co pozwoliło i zmniejszyć dystans do trzech oczek (45:48). Walka była o wiele bardziej wyrównana, Merlins cały czas trzymali się jednak kilka punktów za przeciwnikami (54:58). Udana akcja za trzy Sebastiana Herrery pozwoliła nawiązać kontakt punktowy (57:58), a jeszcze jedna „trójka” dała jego drużynie dwupunktową zaliczkę (60:58), wynik tej kwarty ustaliła natomiast dynamiczna akcja (62:60).

W decydującej kwarcie żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać, trwała walka, w której wynik długo oscylował w okolicach remisu (69:69). W połowie czwartej partii starcia o oczko lepsi byli Merlins (71:70), to zmieniło się na korzyść zawodników z Oldenburga na trzy minuty przed końcem (74:73). Karsten Tadda celną „trójką” pozwolił na dwupunktową przewagę, jednak cały czas nikt nie mógł być pewny triumfu. Na zaledwie 17 sekund przed końcem pojedynku był remis po 81. Do ostatnich sekund warzyły się losy tego pojedynku, ale udana akcja Taddy i celny rzut wolny Braydana Hobbsa dały zwycięstwo graczom Oldenburga.

HAKRO Merlins Crailsheim – EWE Baskets Oldenburg 83:85
(16:20, 22:24, 24:16, 21:25)

Marlins: Stuckey (17), Herrera (16), Brembly (14), Kovacević D. (16), Carpenter (3), Kovacević A. (7), Bleck (7) i Ogunsipe (3)
Baskets: Mahalbasic (19), Boothe (16), Paulding (11), Larson (1), Hobbs (6), Tadda (8), Drijencić (2), Kessen (2), Amaize (8) i Schwethelm (3)