Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Druga wygrana koszykarzy z Ulm

Niemcy M: Druga wygrana koszykarzy z Ulm

Ratiopharm Ulm po sensacyjnej wygranej z Bayernem Monachium w drugim swoim meczu w grupie A turnieju finałowego Bundesligi również odniósł zwycięstwo. Podopieczni Jaki Lakovica dość wyraźnie pokonali EWE Baskets Oldenburg i z kompletem zwycięstw przewodzą tabeli tej grupy.

Zespół z Ulm w sobotę zaskoczył wszystkich pokonując w swoim pierwszym meczu faworyzowany Bayern Monachium. Z tego też powodu w meczu z EWE Baskets Oldenburg nikt nie stawiał już podopiecznych trenera Jaki Lakovica na przegranej pozycji i słusznie. Koszykarze z Ulm pewnie pokonali rywali i mają już dwie wygrane na swoim koncie, co praktycznie zapewnia im awans do ćwierćfinału.

Po wyrównanych pierwszym minutach ratipharm Ulm odskoczył rywalom na kilka punktów (7:3), jednak zespół z Oldenburga po trafieniach Rasida Mahalbasica i Karstena Taddy wyrównał (9:9). Gra się wyrównała i żaden z zespołów nie mógł uzyskać większej przewagi. Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej kwarty EWE prowadziło 17:16, ale w ostatniej sekundzie za trzy punkty trafił Tyler Harvey i to Ulm miało dwa punkty przewagi. Początek drugiej kwarty należał do podopiecznych trenera Lakovica. Po trafieniu Davida Osetkowskiego prowadzili oni już 26:17, jednak rywale rzucili się do odrabiania strat. Skutecznie, bowiem po trafieniu Mahalbasica był już remis 32:32. Następne kilka minut należało do ratiopharmu, który zdobył 10 punktów z rzędu nie tracąc ani jednego. Ostatecznie po trafieniach z rzutów osobistych Tylera Larsona zespół z Oldenburga odrobił część strat i schodził na przerwę przegrywając 35:42.

Początek trzeciej partii to skuteczna gra zespołu EWE Baskets. Po trafieniu za trzy punkty Nathana Boothe koszykarze z Oldenburga wyszli nawet na prowadzenie 43:42, ale tylko na moment. Ulm odzyskał kontrolę nad wydarzeniami na boisku i ponownie budował swoją przewagę. Trafiali Harvey i Thomas Klepeisz, przewaga zespołu z Ulm rosła (56:48) i ostatecznie na koniec trzeciej kwarty ratiopharm prowadził już 12 punktami. W ostatniej części spotkania zespół z Oldenburga nie potrafił już się podnieść. Ich rywale celnie wykonywali rzuty osobiste i prowadzili już 75:58, nie do zatrzymania byli Archie Goodwin i Tyler Harvey. Ratiopharm Ulm wygrał ostatecznie wysoko 85:66, notując drugie zwycięstwo w turnieju. Drużyna z Oldenburga rywalizację o mistrzostwo Niemiec rozpoczęła od porażki.

EWE Baskets Oldenburg – Ratiopharm Ulm 66:85
(17:19, 18:23, 15:20, 16:23)

Oldenburg: Mahalbasic (17), Tadda (6), Paulding (4), Hobbs (2), Schwethelm oraz Boothe (19), Moore (9), Larson (5), Amaize (3), Keben (1), Drijencić i Hollatz
Ratiopharm: Harvey (15), Goodwin (14), Willis (10), Obst (6), Schilling (6) oraz Klepeisz (11), Osetkowski (8), Günther (7), Bretzel (4), Heckmann (4), Philipps i Krimmer