Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Druga wygrana Alby Berlin

Niemcy M: Druga wygrana Alby Berlin

Koszykarze Alby Berlin w drugim swoim występie w grupie B turnieju finałowego Bundesligi odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem pokonali siedmioma punktami Brose Bamberg, a losy wygranej rozstrzygnęły się w końcówce. Najskuteczniejszymi graczami zwycięskiej drużyny byli Landry Nnoko i Keneth Ogbe, w zespole z Bambergu brylował Jordan Crawford.

Dla koszykarzy Brose Bamberg był to pierwszy mecz w turnieju finałowym. Od razu przyszło im się zmierzyć z faworyzowaną Albą Berlin, która wygrała swoje pierwsze spotkanie z Fraportem Frankfurt. Koszykarze Brose dzielnie stawiali czoła berlińczykom, jednak im bliżej końca, tym byli bardziej bezradni.

Początek należał do zespołu z Berlina, który dość szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Po celnych rzutach osobistych Landry Nnoko było już 14:6, a gdy z półdystansu trafił Luke Sikma przewaga Alby wzrosła do 12 punktów. Zespół z Bambergu rzucił się do odrabiania strat i robił to skutecznie, wykorzystując brak skuteczności rywali. Gdy za trzy punkty trafił na 47 sekund przed końcem kwarty Refin Obasohan, to Brose wyszło na prowadzenie 25:24. Ostatecznie po rzutach osobistych Martina Hermanssona ta część meczu zakończyła się remisem 27:27. Brose odskoczyło rywalom na początku kolejnej kwarty, ale nie na długo. Alba odrobiła straty i oglądaliśmy zacięty i wyrównany mecz. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie większej przewagi. Ostatecznie na przerwę z jednopunktową przewagą (56:55) schodzili koszykarze Brose Bamberg.

W trzeciej kwarcie pierwsze punkty padły dopiero po dwóch minutach zaciętej walki na parkiecie. Niewielką przewagę osiągnęli siatkarze Brose, ale Alba szybko odrobiła straty. Po celnym trafieniu Nnoko było już 65:62 dla berlińczyków, ale rywale nie zamierzali odpuszczać. W końcówce znów był remis i tylko dzięki celnemu trafieniu Hermanssona za trzy punkty 27 sekund przed końcem Alba prowadziła 75:72. Berlińczycy nie mogli znaleźć jednak recepty na skutecznego Jordana Crawforda. To dzięki jego trafieniom Brose cały czas było blisko i doprowadziło do remisu 85:85. Po chwili za trzy punkty dwukrotnie trafił Markus Eriksson i Alba znów odskoczyła. Na dwie minuty przed końcem meczu przy stanie 93:89 w akcji ofensywnej piąte przewinienie popełnił Crawford, wykluczając się tym samym z gry. Brose Bamberg bez niego nie potrafiło już skutecznie walczyć o wygraną. Koszykarze Alby wykorzystali sytuację i spokojnie doprowadzili mecz do końca. Na 19 sekund przed końcem po trafieniu Kennetha Ogbe prowadzili 98:89, trafił potem jeszcze Elias Harris i Alba wygrała siedmioma punktami, notując drugie zwycięstwo w turnieju.

Alba Berlin – Brose Bamberg 98:91
(27:27, 28:29, 20:16, 23:19)

Alba: Nnoko (15), Sikma (11), Siva (10), Giedraitis (10), Hermansson (9) oraz Ogbe (14), Eriksson (13), Giffey (9), Thiemann (5) i Mattisseck (2)
Brose: Crawford (20), McClean (9), Lee (7), Marei (7), Sengfelder oraz Harris (16), Obasohan (13), Taylor (11), Seric (4), Heckel (4) i Wiedemann