Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Dominacja Ratiopharm Ulm w pierwszym ćwierćfinale

Niemcy M: Dominacja Ratiopharm Ulm w pierwszym ćwierćfinale

Bardzo jednostronny przebieg miał pierwszy z ćwierćfinałów ligi niemieckiej. Już w pierwszej kwarcie Ratiopharm Ulm wysoko wygrało 36:15 i chociaż wygrane w kolejnych częściach meczu nie były aż tak okazałe, to triumf podopiecznych Jako Lakovicia ani na moment nie stał pod znakiem zapytania. Drugie ćwierćfinałowe starcie odbędzie się w piątek.

Już w pierwszej akcji Derek Willis trafił „trójkę”, a w trakcie dwóch minut gry Fraport Skyliners wykorzystali tylko jeden rzut wolny. Archie Goodwin podwyższył wynik na 10:1 i ta połowa kwarty zdecydowanie należała do koszykarzy z Ulm, którzy wygrywali już 22:6, recepty na nich kompletnie nie potrafili znaleźć rywale (8:27). Sytuacja się nie zmieniała, w defensywie cały czas byli gracze z Frankfurtu nad Menem i wysoko przegrali premierową kwartę 15:36.

Co prawda pierwsze punkty w kolejnej partii meczu zdobył dla Skyliners Marco Voller (17:36), to kolejne pięć oczek padło już łupem Ratiopharm (41:17). Chociaż gra była trochę bardziej wyrównana, to jednak inicjatywa cały czas leżała po stronie graczy z Ulm, którzy po trafieniu z rzutu wolnego Patricka Heckmanna prowadzili już 50:25. Kiedy to samo udało się Dylanowi Osetkowskiemu, przewaga jedynie wzrosła (55:25). Niewiele zmieniło się do końca pierwszej połowy, którą pewnie wygrali gracze Ratiopharm Ulm.

Początek trzeciej kwarty obfitował w celne rzuty (36:64), ale cały czas na parkiecie dominowali gracze trenera Jako Lakovicia (70:39). Wynik podwyższył Christoph Philipps (76:41), ekipa z Frankfurtu cały czas miała ogromny problem ze swoją skutecznością (41:82), byli praktycznie bezradni, kolejne swoje akcje pewnie kończyli rywale (87:43) i tylko tę kwartę wygrali aż 31:16.

Sytuacja nie zmieniła się w ostatniej części spotkania, pierwsze 4 oczka wywalczyli koszykarze z Ulm (92:46). Co prawda w końcu trochę skuteczności złapali gracze z Frankfurtu nad Menem, dwa razy za trzy trafił Matthew McQuaid (59:94), ale zaliczka Ratiopharm była tak wysoka, że nawet chwilowy przestój nie przeszkodził ekipie z Ulm (97:61). Na dwie minuty przed końcem przewaga drużyny prowadzonej przez Lakovicia wynosiła już 40 punktów (101:61) i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Fraport Frankfurt n. Menem – Ratiopharm Ulm 61:101
(15:36, 15:21, 16:31, 15:13)

Fraport: Vargas (9), Rahon (8), Masilius (6), Robertson (6), Freudenberg (3) oraz Polas (10), MacQuaid (9), Voeller (8), Kayser (2), Begue i Schoormann
Ratiopharm: Goodwin (14), Schilling (13), FruObst (8), Willis (7), Harvey (5) oraz Osetkowski (18), Gunther (15), Klepeisz (10), Heckmann (5), Bretzel (2), Pgilipps (2) i Krimmer