Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Brose Bamberg bez szans, Riesen Ludwigsburg z pewnym zwycięstwem

Niemcy M: Brose Bamberg bez szans, Riesen Ludwigsburg z pewnym zwycięstwem

Jednostronny przebieg miało starcie w grupie B, w której lider – MHP Riesen Ludwigsburg, zmierzył się z ostatnim w tabeli Brose Bamberg. Od początku do końca spotkania ton rywalizacji nadawali podopieczni Johna Patricka i to oni triumfowali z przewagą prawie 30 punktów.
Pierwsze punkty padły łupem drużyny prowadzonej przez Johna Patricka, potem jednak Tre McLean dał prowadzenie swojej ekipie. Walka cały czas była wyrównana, dopiero rzuty wolne w ósmej minucie dały cztery oczka zaliczki Riesen Ludwigsburg (20:16). Te na niewiele ponad 60 seund przed końcem pierwszej kwarty rzutem za trzy powiększył Thomas Wimbush (23:17), a potem dzięki dwóm rzutom wolnym wynik podwyższył jeszcze Lukas Herzog.
„Trójkę” na początku kolejnej kwarty rzucił Nick Weiler-Babb (28:19), ale już kilka minut później Paris Lee odwdzięczył się tym samym i Brose Bamberg zmniejszył straty (28:33), Na niewiele się to zdało, bo potem ponownie inicjatywę przejęli gracze z Ludwigsburga, którzy po kolejnej „trójce” prowadzili 11 oczkami (40:29). Brose Bamberg mieli problemy ze skutecznością (33:49) i cały czas swobodną przewagę mieli gracze z trenera Patricka (51:36) i takim wynikiem zakończyli tę połowę.

Druga część meczu także rozpoczęła się po myśli Riesen Ludwigsburg, który po udanej akcji w wykonaniu Thomasa Wimbusha wygrywał już 61:38. Rywale nie potrafili zniwelować swoich start (47:65), w końcu jednak udało im się zmniejszyć dystans, między innymi dzięki ”trójce” Jordana Crawforda (56:68), ale bez wątpienia inicjatywa na parkiecie cały czas należała do ekipy z Ludwigsburga, która wygrała i tę kwartę dość wyraźnie, bo 25:20.

Niewiele zmieniło się w czwartej kwarcie, w której cały czas na boisku dominowali gracze MHP Riesen, wykorzystywali oni swoje okazje do punktowania i wcale nie zamierzali zwalniać tempa, a w połowie ostatniej części meczu prowadzili już ponad 15 punktami (91:64). Nie zdekoncentrowała ich wysoka przewaga, Jacob Patrick – syn szkoleniowca Riesen, trafił i na tablicy wyników widniał rezultat 101:68 i ostatnie minuty również należały do nich. Ariel Hukporti wykończył akcję rzutem z krótkiego dystansu (98:68), potem wykorzystał rzuty wolne (103:71) i rywale nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia, wyraźnie przegrywając całe spotkanie.

MHP Riesen Ludgwigsburg – Brose Bamberg 103:74
(25:17, 26:19, 25:20, 27:18)

Riesen: Weiler-Babb (16), Smith (11), Nixon (6), Knight (14), Hukporti (10), Wohlfarth-Bottermann (13), Wimbush (20), Herzog (2), Patrick (3), Brase (8), Von Fintel i Jackson
Brose: Lee (11), Taylor (4), McLean (13), Harris (16), Crawford (15), Obasohan (3), Sengfelder (4), Heckel (4), Plescher (2) , Seric (2) i Marei