Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Alba Berlin wyraźnie lepsza od rywali w pierwszym półfinale

Niemcy M: Alba Berlin wyraźnie lepsza od rywali w pierwszym półfinale

Alba Berlin, która po odpadnięciu Bayernu jest głównym kandydatem do tytułu mistrzowskiego, nie dała szans rywalom w pierwszym meczu półfinałowym. Berlińczycy pokonali EWE Baskets Oldenburg z przewagą 29 punktów i drugi mecz powinien być już dla nich tylko formalnością. 19 punktów w tym meczu zdobył dla zwycięskiej drużyny Peyton Siva, o dwa mniej Marcus Eriksson.

Pierwsza kwarta spotkania nie wskazywała na tak wyraźną przewagę koszykarzy Alby. Po 5 minutach gry to EWE Baskets prowadziło 6:5 i jeszcze na 90 sekund przed końcem koszykarze z Oldenburga po trafieniu Rickey’a Pauldinga mieli dwa punkty przewagi (15:13). W końcówce jednak dwie „trójki” Marcusa Erikssona sprawiły, że to berlińczycy wygrali tę część spotkania 22:17. W drugiej kwarcie przewaga Alby zaczęła rosnąć. Uaktywnił się zwłaszcza Peyton Siva, świetnie w obronie radził sobie Landry Nnoko. Po rzutach Sivy przewaga koszykarzy ze stolicy wzrosła do 12 punktów (37:25), a gdy Siva na minutę przed końcem trafił za trzy punkty, było już 45:33. Wynik do przerwy ustalił celnym rzutem Johannes Thiemann i Alba prowadziła 49:33.

Berlińczycy nie zamierzali zwalniać po przerwie. Znów skuteczni byli Siva i Erkisson, w drużynie rywali celnie rzucał w zasadzie tylko Rasid Mahalbasic, który nie miał jednak wsparcia w kolegach z drużyny. Po kolejnym rzucie z dystansu Erikssona było już 66:41, a przerwy na życzenie trenera Mladena Drijencica niewiele pomagały. W końcówce punktowali jeszcze Niels Giffey i Martin Hermannsson i Alba prowadziła 72:45. Wynik meczu po trzeciej kwarcie był już rozstrzygnięty, jednak koszykarze Alby chcieli zapewnić sobie jak największą przewagę przed rewanżem. Czwartą kwartę dobrze rozpoczęli zawodnicy EWE Baskets, a w zasadzie Rasid Mahalbasic, który nieco zmniejszył straty, ale nie na długo. Berlińczycy znów zaczęli trafiać z każdej pozycji i na pięć minut przed końcem prowadzili 84:56. Nie oddali tej przewagi już do końca spotkania. Na 36 sekund przed końcem po trafieniu Rakasa Giedraitisa Alba prowadziła 92:61, chwilę później Jacob Hollatz zdobył jeszcze dwa punkty dla zespołu z Oldenburga i było to już ostatnie trafienie w tym meczu.

EWE Baskets Oldenburg – Alba Berlin 63:92
(17:22, 16:27, 12:23, 18:20)

EWE: Mahalbasic (23), Boothe (17), Paulding (4), Hobbs (3), Tadda oraz Amaize (5), Hummer (4), Larson (4), Hollatz (3), Drijencić, Keben i Stanić
Alba: Siva (19), Erkisson (17), Sikma (11), Nnoko (7), Giedraitis (6) oraz Hermannsson (12), Thiemann (11), Giffey (6), Ogbe (3) i Mattisseck