Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Alba Berlin uzupełniła grono półfinalistów

Niemcy M: Alba Berlin uzupełniła grono półfinalistów

Alba Berlin pokonała w drugim swoim meczu ćwierćfinałowym BG Göttingen i pewnie awansowała do czołowej czwórki, która powalczy o medale w Bundeslidze. Koszykarze z Berlina prowadzili przez całe spotkanie, mogąc sobie pozwolić w końcówce na grę zawodników rezerwowych i chwilowe rozprężenie. W półfinale Alba zmierzy się z EWE Baskets Oldenburg.

Przy 27-punktowej zaliczce z pierwszego meczu koszykarze Alby Berlin byli zdecydowanymi faworytami rewanżu w ćwierćfinale z BG Göttingen. Przebieg meczu to potwierdził, a berlińczycy chociaż wygrali zaledwie 3 punktami, cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku.

Po wyrównanym początku spotkania Alba po trafieniach z rzutów osobistych i zza linii rzutów za trzy punkty Marcusa Erikssona wyszła na prowadzenie 11:3. Zespół z Getyngi próbował odrabiać straty, celnie rzucał m.in. Dominic Lockhart, ale to nie wystarczyło. Wynik pierwszej kwarty rzutem z półdystansu ustalił Johannes Thiemann i faworyci prowadzili 22:16. Po wymianie ciosów na początku drugiej kwarty berlińczycy znów zaczęli powiększać swoją przewagę. Przypomniał o sobie Landry Nnoko, a gdy Eriksson kolejny raz trafił za trzy punkty, było już 40:23. Na przerwę koszykarze ze stolicy Niemiec schodzili z ponad dwudziestoma punktami przewagi i jedną nogą byli już w półfinale.

Po przerwie trener Alejandro Garcia Reneses dawał coraz więcej szansy na grę zawodnikom rezerwowym. Coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić koszykarze z Gettyngi, a celnie rzucał Dominic Lockhart. To po jego trafieniu za trzy punkty w ostatnich sekundach trzeciej kwarty przewaga Alby spadła do 16 punktów (73:57), nadal była jednak na tyle wysoko, że sprawa awansu była już przesądzona. W ostatniej części meczu zespół BG poczynał sobie coraz śmielej. Celnymi rzutami przypomniał o sobie Bennet Hundt, a przewaga berlińczyków szybko topniała. Na trzy i pół minuty przed końcem po trafieniu Marvina Omuvwie było już 80:72, a gdy Hundt wykończył akcję 2+1 koszykarze z Gettyngi przegrywali tylko jednym punktem (83:84). Nie udało im się jednak pożegnać z turniejem zwycięstwem – celne rzuty osobiste w ostatniej sekundzie meczu Martina Hermannssona ustaliły wynik meczu na 88:85 dla Alby.

Alba Berlin – BG Göttingen 88:85
(22:16, 30:15, 21:26, 15:28)
pierwszy mecz: 93:66 dla Alby
awans: Alba Berlin

Alba: Hermannsson (19), Erkisson (13), Nnoko (10), Giffey (9), Giedraitis (8) oraz Sikma (10), Peno (8), Ogbe (5), Mattisseck (3), Thiemann (3), Delow i Brenneke
BGG: Hundt (18), Kramer (6), Omuvwie (6), Ruoff (4), Mönninghoff (3) oraz Lockhardt (19), Allen (16), Kok (8), Andrić (5) i Williams