Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Alba Berlin rozgromiła rywali w pierwszym meczu finałowym

Niemcy M: Alba Berlin rozgromiła rywali w pierwszym meczu finałowym

W pierwszym meczu finałowym ligi niemieckiej koszykarze Riesen Ludwigsburg musieli sobie radzić bez Marcosa Knighta. Wykorzystali to zawodnicy Alby Berlin, którzy za wyjątkiem ostatniej kwarty zdominowali rywali. Drużyna ze stolicy wygrała to spotkanie 88:65 i jest bardzo bliska zdobycia pierwszego od 2008 roku tytułu mistrza Niemiec.

Początek spotkania miał dość wyrównany przebieg, a wynik przez długi czas utrzymywał się na styku. Obie drużyny dość dobrze prezentowały się w obronie, co utrudniało zdobywanie punktów. Dopiero trafienie za trzy Marcusa Erikssona pozwoliło berlińczykom zbudować czteropunktową zaliczkę, którą powiększyli po akcji Martina Hermannssona (14:8). Wprawdzie rzut Jacoba Patricka sprawił, że koszykarze z Ludwigsburga zbliżyli się do rywali. Ekipa ze stolicy jednak szybko odpowiedziała i zakończyła kwartę z sześciopunktową przewagą (19:13).

To gracze Riesen świetnie weszli w kolejną odsłonę spotkania. Dzięki rzutowi wolnemu wykorzystanemu przez Camerona Jacksona praktycznie zniwelowali dystans dzielący ich od rywali (17:19). Zawodnicy ze stolicy przełamali się po słabszym momencie w ofensywie, dwie akcje Martina Hermannssona pozwoliły im prowadzić ośmioma ,,oczkami”. Świetna passa Alby trwała dalej, po rzucie Peytona Sivy mieli już jedenaście punktów zaliczki (33:22). Drużyna z Ludwigsburga nie potrafiła znaleźć recepty na świetną grę rywali w ofensywie. Na przerwę zespół z Berlina schodził z pokaźną zaliczką (46:29).

Początek trzeciej kwarty także należał do koszykarzy Alby Berlin, którzy po rzucie za trzy Nielsa Giffey’a wygrywali już 52:31. Drużyna z Ludwigsburga miała ogromne problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku, co wykorzystywali ich przeciwnicy. Dzięki efektownej akcji Marcussa Erikssona i Landry’ego Nnoko oraz rzutowi Rokasa Giedraitisa koszykarze ze stolicy prowadzili już trzydziestoma punktami. W końcówce tej kwarty Riesen odrobił trochę strat (42:67), ale zawodnicy z Ludwigsburga nie byli w stanie kontynuować serii.

Niezrażeni duża stratą koszykarze z Lugwigsburga lepiej otworzyli ostatnią kwartę, dzięki dwóm rzutom wolnym wykorzystanym przez Ariela Hukportiego odrobili część dystansu dzielącego ich od rywali (53:73). Berlińczycy przełamali jednak krótką niemoc w ofensywie i bez większych problemów utrzymywali około dwudziestu punktów przewagi. W ostatnich minutach zawodnicy Alby potwierdzili swoją dominację, a spotkanie zakończyło się wysoką wygraną koszykarzy ze stolicy Niemiec (88:65).

Alba Berlin – Riesen Ludwigsburg 88:65
(19:13, 27:16, 23:13, 19:23)

Alba: Siva (10), Eriksson (12), Giedraitis (14), Thiemann (2), Sikma (10) oraz Giffey (12), Delow, Mattisseck, Hermannsson (14), Ogbe (2) i Nnoko (12)
Riesen: Weiler-Babb (11), Smith (5), Myers (7), Hukporti (8), Wimbush II (2) oraz Nixon (2), Herzog (8), Caisin, Patrick (8), Wohlfarth-Bottermann (11), Brase i Jackson (3)