Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: Alba Berlin gromi w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

Niemcy M: Alba Berlin gromi w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

Koszykarze Alby Berlin nie mieli litości dla rywali z BG Göttingen w pierwszym meczu ćwierćfinałowym niemieckiej Bundesligi. Faworyci po trzech kwartach mieli aż 41 punktów przewagi i dopiero w ostatniej kwarcie wystawiając rezerwowych pozwolili przeciwnikom nieco odrobić straty. Przy wyniku 93:66 są zdecydowanym faworytem do awansu do czołowej czwórki przed meczem rewanżowym.

Początek spotkania nie zapowiadał aż tak wielkiej dominacji berlińczyków. Wprawdzie Alba szybko wypracowała sobie kilkupunktową przewagę, to jednak rywale dotrzymywali kroku. Po celnym rzucie za trzy punkty Peytona Sivy było już 15:9, a gdy do kosza trafił Johannes Thiemann przewaga Alby wzrosła do 10 punktów. W końcówce koszykarze z Getyngi jednak odrobili część strat i po pierwszej kwarcie przegrywali 17:23.

W drugiej kwarcie nadal nie do zatrzymania był Siva, po jego trafieniu Alba prowadziła już 35:20. BG było całkowicie nieskuteczne, a ich akcje raz po raz rozbijały się o obronę berlińczyków. Po rzucie z półdystansu Marcusa Erikssona Alba miała już ponad 20 punktów przewagi (41:20) i do przerwy jeszcze ją powiększyła. Po trafieniu za trzy punkty Jonasa Mattissecka równo z końcową syreną stołeczni koszykarze zeszli do szatni prowadząc 52:29.

Na początku trzeciej kwarty dwa punkty dla BG Göttingen zdobył Mathis Mönninghoff, a na kolejne punkty zespół ten musiał czekać aż sześć minut. Koszykarze Alby oczywiście w tym czasie nie próżnowali i punktowali rywali. Celnie rzucali Niels Giffey i Tyler Cavanaugh, a po trafieniu Thiemanna Alba prowadziła już 76:36. Wynik po trzeciej kwarcie ustanowił rzutem za trzy punkty Jonas Mattisseck i berlińczycy prowadzili 81:40. To był już nokaut.

Nic więc dziwnego, że trener Alejandro Garcia Reneses pozwolił w czwartej kwarcie więcej pograć graczom rezerwowym. Wykorzystał to zespół z Getyngi, który odrobił część strat. Po celnym rzucie Dennisa Kramera BG przegrywało 58:89, jednak nie było w stanie odwrócić już losów tego spotkania. Wynik meczu na 15 sekund przed końcem ustalił Kenneth Ogbe i Alba pokonała rywala w pierwszym meczu 93:68, zyskując ogromną zaliczkę przed rewanżem.

BG Göttingen – Alba Berlin 66:93
(17:23, 12:29, 7:26, 30:15)

BG: Lockhart (10), Hundt (9), Ruoff (8), Omuvwie (7), Kramer (6) oraz Andrić (11), Kok (10), Williams (3), Mönninghoff (2) i Allen (2)
Alba: Siva (15), Cavanaugh (13), Sikma (11), Eriksson (8), Giedraitis (7) oraz Giffey (11), Mattisseck (9), Thiemann (8), Ogbe (5), Peno (4), Delow (2) i Brenneke