Strona Główna > Aktualności > Niemcy M: 16 punktów Polaka nie pomogło, trzecia porażka Rasty

Niemcy M: 16 punktów Polaka nie pomogło, trzecia porażka Rasty

Na jedną kolejkę przed końcem pierwszego etapu finałów niemieckiej Bundesligi Rasta Vechta pozostaje bez wygranej na koncie. W trzecim starciu turnieju finałowego tym razem lepsza od koszykarzy Rasta okazała się ekipa Alby Berlin, która zamknęła spotkanie z trzydziestoma punktami prowadzenia. Jednym z najskuteczniejszych zawodników Rasty był Jarosław Zyskowski, jednak nie był w stanie odwrócić losów meczu.

Na samym początku na dwa udane rzuty Marcusa Erikssona odpowiedział Trevis Simpson, ale szybko berlińczycy zaczęli tracić kontakt punktowy z rywalami. W trakcie kwarty rozegrał się Erfolgreicher Korblege, budują przewagę Alby. Po stronie Rasty nie najlepiej radził sobie Jarosław Zyskowski – nie trafiając do kosza i tracąc także piłkę. Cały czas jednak próbował i był aktywny. Mimo jego „trójki”, Rasta przegrywała 9:20. W samej końcówce Polak wykorzystał też dwa rzuty osobiste, ale różnica dzieląca oba zespoły była za duża.

Alba nie spoczywała na laurach, a rzut za trzy punkty Jonasa Mattissecka otworzył drugą kwartę. Koszykarze Rasty starali się bronić, jednak i w tej formacji popełniali błędy, co wykorzystywali przeciwnicy. W czwartej minucie na boisku pojawił się Zysowski, niedługo później zaliczając asystę przy rzucie Matica Rebeca. Na boisku prym wiedli jednak przeciwnicy, wśród których brylował Landry Nnoko. Ta kwarta zakończyła się kolejnymi czternastoma punktami „na plusie”.

W pierwszych chwilach trzeciej części meczu Zysowski nie trafił „trójki”. Niedługo później, po tym, jak był faulowany, wykorzystał rzut wolny. Następnie na udany rzut za trzy punkty Nielsa Giffey’a, trzema trafionymi osobistymi odpowiedział Trevis Simpson. Gra się wyrównała. Alba miała problemy ze skutecznością rzutów, punktowała dużo rzadziej, a na zmiany zdecydował się jej trener. Bliżej końca boisko puścił także Polak, natomiast kwartę zamknął nieudanym rzutem za trzy Philipp Herkenhoff.

Zysowski wrócił jednak na boisko i na początku kolejnej części meczu zaliczył dobrą obronę, a także dopisał dwa punkty do konta swojej drużyny. Kolejna „dwójka” Polaka była na długi czas jedynym udanym rzutem Rasty. Rywale także nie punktowali za dużo. Zespoły zaktywizowały się w drugiej części kwarty. Cały czas jednak dużo lepsi byli koszykarze z Berlina, którzy wygrali to spotkanie bardzo pewnie. Po tym zwycięstwie plasują się na drugim miejscu w grupie B.

Rasta Vechta – Alba Berlin 72:102
(13:26, 18:32, 19:21, 22:23)

Rasta: Simpson (21), Zyskowski (16), Wainright (10), Dileo, Kessens oraz Herkenhoff (14), Rebec (6), van Slooten (3) i Reischel (2)
Alba: Siva (16), Giedraitis (15), Nnoko (14), Cavanaugh (8), Eriksson (7) oraz Giffey (11), Mattisseck (11), Hermannsson (6), Ogbe (6), Benneke (4), Thiemann (4) i Delow