Strona Główna > Aktualności > NBA: Utah Jazz i Dallas Mavericks wyrównali stan rywalizacji

NBA: Utah Jazz i Dallas Mavericks wyrównali stan rywalizacji

W kolejnym dniu fazy play-off NBA drugi mecz swojej serii wygrali Toronto Raptors, choć nie triumfowali oni nad Brooklyn Nets tak wyraźnie jak w pierwszym starciu. Dość pewnie z rywalem rozprawili się również Boston Celtics, po raz drugi odprawiając z kwitkiem Philadelphia 76ers. Ciekawie zaczyna natomiast robić się w rywalizacji Utah Jazz (6) z Denver Nuggets (3). Ekipa z Utah pewnie pokonała wyżej notowany zespół i w tej parze jest 1-1. Do remisu w play-off doprowadzili również  Dallas Mavericks, dla których triumf nad Los Angeles Clippers był pierwszym w fazie play-off od czasów zakończenia ery Dirka Nowitzkiego.

Chociaż faworyci z Toronto drugi mecz swojej serii rozpoczęli trochę sennie, w pierwszej połowie cały czas szanse na wyrównanie stanu rywalizacji w play-off mieli koszykarze Brooklyn Nets, to właśnie niżej notowany zespół dość długo utrzymywał się na prowadzeniu. W najlepszym momencie przewaga Nets wynosiła 14 punktów. Potem jednak sprawy w swoje ręce wziął między innymi Norman Powell. Niezbyt dobrze wychodziły mu co prawda rzuty z dystansu, ale celność z gry oraz „dwójek” wystarczyła. Zabójcza końcówka Toronto Raptors sprawiła, że triumfowali oni 104:99 i w całej serii prowadzą już 2-0.

Brooklyn Nets (7) – Toronto Raptors (2) 99:104
(33:29, 20:21, 27:24, 19:30)
stan rywalizacji w play-off: 0:2

Najwięcej punktów:
Garett Temple (BKN) – 21
Fred VanVleet (TOT) – 23

O ile pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami Konferencji Zachodniej porwało i zakończyło się dopiero w dogrywce, to tak dramatycznego przebiegu nie miało kolejne spotkanie serii. Od początku ton gry narzucali koszykarze Utah Jazz, problemów z celnością nie miał Rudy Gobert, Już w połowie całkiem wyraźnie prowadzili gracze Utah, swoich rywali dobijając wręcz w trzeciej kwarcie, po której prowadzili już 106:77. Co prawda w ostatniej części meczu Denver próbowało poderwać się jeszcze do walki, ale różnica wypracowana przez Donovana Mitchella i spółkę okazała się nie do odrobienia.

Utah Jazz (6) – Denver Nuggets (3) 124:105
(27:25, 34:23, 43:29, 20:28)
stan rywalizacji w play-off: 1-1

Donovan Mitchell (UTAH) – 30
Michael Porter Jr. (DEN) – 28

Jedynie na pierwszą kwartę starczyło sił niżej notowanym po sezonie zasadniczym Philadelphia 76ers. W niej triumfowali oni 33:27, ale potem parkiet należał już prawie tylko i wyłącznie do graczy z Bostonu, a najjaśniej święcącą gwiazdą drużyny był Jayson Tatum. Tym samym potwierdził on swoją wysoką formę, bo było to dla niego drugie spotkanie z rzędu, w którym zdobył ponad 30 punktów, a udało mu się pobić rekord z pierwszego starcia play-off, w którym miał na swoim koncie 32 oczka. Celtowie wręcz zmiażdżyli swoich rywali w trzech kolejnych kwartach. Nie dali im dojść do głosu ani na chwilę i wygrali bardzo wysoko, bo 128:101, tym samym spokojnie prowadzą w tej parze play-off 2-0.

Philadelphia 76ers (6) – Boston Celtics (3) 101:128
(33:27, 24:38, 18:33, 26:30)
stan rywalizacji w play-off: 0-2

Joel Embiid (PHI) – 34
Jayson Tatum (BOS) – 33

Zwycięstwo Dallas Mavericks oznacza, że dla tego zespołu była to pierwsza wygrana w play-off od czasów zakończenia ery Dirka Nowitzkiego. Jaki to był z resztą mecz w wykonaniu ekipy z Dallas. Ani razu nie musiała ona gonić wyniku, cały czas pewnie prowadziła grę. Spora w tym zasługa Luki Doncicia, Skrzydłowy zanotował 8 zbiórek, 7 asyst, a do tego z 28 oczkami na swoim koncie był liderem Dallas. Wyżej notowanym po sezonie zasadniczym Los Angeles Clippers nie pomógł Kawhi Leaonard, który skończył mecz z dorobkiem 35 punktów.

Dallas Mavericks (7) – Los Angeles Clippers (2) 127:114
(29:25, 32:31, 37:29, 29:29)