Strona Główna > Aktualności > NBA: Świetny Davis poprowadził Lakers do zwycięstwa, Bucks też z wygraną

NBA: Świetny Davis poprowadził Lakers do zwycięstwa, Bucks też z wygraną

Widać było, że podrażnione porażkami w pierwszym meczach „jedynki”: Milwaukee Bucks oraz Los Angeles Lakers nie zamierzali biernie patrzeć. Obaj zwycięzcy konferencji zrewanżowali się za wcześniejsze przegrane spotkania i wyrównali stan rywalizacji w play-off. Inaczej wyglądało to w pozostałych czwartkowych starciach. Drugą wygraną w serii zanotowali zarówno koszykarze Orlando Magic, jak i Houston Rockets.

Już w pierwszej kwarcie było widać, że podrażnieni porażką w pierwszym meczu Bucks nie zamierzają tanio sprzedać skóry i planują zrewanżować się graczom z Orlando. To im się udało, pierwsza połowa bezsprzecznie należała do zawodników Mike’a Budenholzera, którzy na przerwę schodzili z wynikiem 64:43. W drugiej połowie Magic co prawda próbowali odrobić straty, ale na niewiele się to zdało. Na parkiecie brylował Giannis Antetokounmpo, który zaimponował 20 zbiórkami, a z 28 oczkami zdobył najwięcej punktów dla swojej drużyny. Orlando Magic nie pomógł nawet dobry występ Nikoli Vucevicia, Tym samym w tej parze mamy remis w play-off 1-1.

Orlando Magic (8) – Milwaukee Bucks (1) 96:111
(13:25, 30:39, 30:29, 23:18)
Stan rywalizacji: 1-1

Najwięcej punktów:
Nikola Vucević (ORL) – 32
Giannis Antetokounmpo (MIL) – 28

Starcia Indiana Pacers i Miami Heat miały dostarczyć sporej dawki i emocji, ale na razie to gracze z Miami odrobinę zdominowali tę rywalizację w play-off. Podopieczni Erika Spoelstry wygrali już swój drugi mecz i na razie mają o wiele spokojniejszą głowę niż rywale z Indiany. Co prawda drugi pojedynek w play-off lepiej zaczęli Pacers (24:22), ale dwie kolejne kwarty to o wiele bardziej skuteczna gra koszykarzy z Miami, którzy w swoim najlepszym momencie prowadzili 16 punktami. Duncan Robinson, który trafił 7 z 8 rzutów za trzy, a do tego taką samą skuteczność miał z gry był najlepiej punktującym graczem w swojej ekipie, a do tego doszedł rozgrywający Goran Dragić, dokładając od siebie 20 oczek.

Indiana Pacers (4) – Miami Heat (5)  100:109
(24:22, 22:29, 31:37, 23:21)
Stan rywalizacji: 0-2

Victor Oladipo (IND) – 22
Duncan Robinson (MIA) – 24

Drugi mecz tej rywalizacji mocniej otworzyli koszykarze z Houston, którzy jednak w drugiej kwarcie całkowicie oddali inicjatywę graczom Oklahoma City Thunder. W drugiej połowie Rakiety powróciły do swojej dobrej dyspozycji, co pozwoliło im dość swobodnie kontrolować wydarzenia na parkiecie w „bańce” i co za tym idzie – cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w play-off. Chociaż skuteczność gwiazdy Houston Rockets pozostawiała wiele do życzenia, to i tak James Harden z 21 oczkami na swoim koncie był on najlepiej punktującym zawodnikiem, do tego zanotował 5 zbiórek i 9 asyst. Do tego 19 punktów dołożył Danuel House, który za to mógł pochwalić się 9 zbiórkami: 6 w obronie, 3 w ataku.

Oklahoma City Thunder (5)  – Houston Rockets (4)  111:98
(35:30, 18:29, 24:19, 34:20)

Shai Gilgeous-Alexander (OKC) – 31
James Harden (HOU) -21

Za porażkę w pierwszym meczu udało się zrewanżować Los Angeles Lakers. To oni w starciu z Portland Trail Blazers byli bardziej skuteczni, co wyraźnie przełożyło się na wynik tego spotkania. Każde element koszykarskiej rywalizacji był po stronie Lakersów, którzy w swoim najlepszym momencie mieli nawet 33 oczka więcej na tablicy wyników. Świetny mecz rozegrał Anthony Davis, notując 31 punktów, do tego był bardzo skuteczny i mógł pochwalić się 11 zbiórkami. Tym samym widać, że Los Angeles Lakers byli mocno podrażnieni porażką w pierwszym spotkaniu i nie zamierzają składać broni.

Portland Trail Blazers (8) – Los Angeles Lakers (1) 88:111
(19:27, 20:29, 19:32, 30:23)