Strona Główna > Aktualności > NBA: Suns nadal bez porażki na Florydzie, Kuzma zapewnił wygraną Lakers

NBA: Suns nadal bez porażki na Florydzie, Kuzma zapewnił wygraną Lakers

Poniedziałek w NBA nie przyniósł jakiś zaskakujących rozstrzygnięć. Nadal trwa walka o ostatnie miejsce w fazie play-off w Konferencji Zachodniej. Szansę na nie utrzymali gracze Phoenix Suns, pewnie odprawiając z kwitkiem Oklahoma city Thunder 128:101. Tym samym epika z Phoenix nie przegrała jeszcze spotkania od czasu wznowienia NBA. Najciekawiej wyglądał jednak ostatni mecz wieczoru – Los Angeles Lakers mierzyli się z Denver Nuggets, a walka trwałą do samego końca. Dopiero w ostatnich sekundach rzut na miarę zwycięstwa zapewnił Lakers Kyle Kuzma.

Phoenix Suns absolutnie nie rezygnują z walki o ostatnie wolne miejsce w Konferencji Zachodniej. W poniedziałkową noc co prawda nie zaczęli starcia z Oklahoma City Thunder najlepiej, bo przegrali pierwszą kwartę 23:37, to w kolejnych mocno wzięli się tylko do odrabiania strat, ale zdominowali swoich rywali.  Suns kontrolowali wydarzenia na parkiecie, nie do zatrzymania był Devin Booker, który swoimi 35 punktami mocno pomógł drużynie z Phoenix. Tym samym Suns plasują się na 10. miejscu w Konferencji Zachodniej i cały czas mogą walczyć o udział w play-off.

Oklahoma City Thunder – Phoenix Suns 101:128

Najwięcej punktów:
Darius Bazley (OKC) – 22
Devin Booker (PHX) – 35

Trwa walka o jedno miejsce w play-off w Konferencji Zachodniej, a chętnych na nie są cztery drużyny. Nie Dallas Maverics czy Utah Jazz. Nie, te plasują się odpowiednio na 6 i 7 pozycji i mogą spokojnie patrzeć na wyścig za ich plecami. W starciu tych drużyn spotkanie lepiej rozpoczęli gracze z Utah, dominując pierwszą połowę spotkania. Od trzeciej kwarty parkiet na Florydzie należał jednak do rywali, którzy zwłaszcza w ostatniej części meczu nie pozwolili Mavericks na wiele, wygrywając kwartę numer cztery aż 34:14, a cały mecz 122:114. Całkiem dobrze zarówno w rzutach za dwa, jak i za trzy radził sobie Tim Hardway Jr., który mecz zakończył z 27 punktami.

Dallas Mavericks – Utah Jazz 122:114

Tim Hardway Jr. (DAL) – 27
Jordan Clarkson (UTAH) – 18

Milwaukee Bucks mogą już być spokojni o swoją pozycję liderów Konferencji Wschodniej i w starciu z wiceliderami z Toronto nie musieli bić się o wygraną za wszelką cenę. Pierwsza połowa należała właśnie do Raptors, którzy potem co prawda zwolnili tempo, ale nie na tyle, aby nie móc cieszyć się z wygranej. Na wschodzie wszystko jest już jasne, jedyną tajemnicą pozostaje rozstawienie drużyn. Wysoką skuteczność rzutów wolnych, a także trafień za 2 w zespole z Toronto miał Chris Boucher, który w sumie wywalczył 25 punktów.

Toronto Raptors – Milwaukee Bucks 114:106

Chris Boucher (TOR) – 25
Kyle Korver (MIL) – 19

Indiana Pacers i Miami Heats stoczyli dość nierówny pojedynek, choć nieregularność po obu stronach nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę, że obie ekipy sąsiadują ze sobą w Konferencji Wschodniej. Ostatecznie odrobinę szarpana gra lepiej wyszła graczom z Miami, którzy triumfowali 114:92, a dość wysoką wygraną zapewnili sobie głównie w drugiej połowie meczu. Liderami Heats byli Jimmy Butler, który co prawda nie zachwycał skutecznością, ale trafił 19 punktów, a 18 dołożył do tego  Derrick Jones Junior.

Indiana Pacers – Miami Heat 92:114

Victor Oladipo (IND) –14
Jimmu Butler (MIA) – 19

Los Angeles Lakers stoczyli zacięte starcie z Denver Nuggets, liderom tabeli Konferencji Zachodniej w ostatnich sekundach zwycięstwo zapewnił Kyle Kuzma, trafiając z dystansu. Kuzma rzucił w sumie 25 punktów, a nie zawiedli również liderzy Lakers –LeBron James – 29 punktów, a także  Anthony Davis (27). Denver Nuggets utrzymali na razie swoje miejsce na podium tabeli.

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers 121:124