Strona Główna > Aktualności > NBA: Raptors wracają do gry, Nuggets odpoczęli i wyrównali

NBA: Raptors wracają do gry, Nuggets odpoczęli i wyrównali

Po ostatnim meczu Celtów i Raptors wydaje się, że każdy następny będzie wyglądał jak popołudniowa kawa w zaciszu gabinetu. Rzeczywiście, Raptors wygrali dzisiejszej nocy niewielką przewagą, a i tak oglądało się ten mecz dość spokojnie i bez strzałów adrenaliny godnych najlepszych dzieł Hitchcocka.

Z kolei tym razem swoich kibiców zawiedli Clippers. Po pierwszym pewnym zwycięstwie nad Nuggets, tym razem wyglądali, jakby poruszali się w obciążonych butach w stosunku do rywala. Denver zagrało agresywnie pod dwoma koszami i w efekcie doprowadzili do remisu w serii. Zupełnie nie wyglądało to jak starcie drugiej i siódmej ekipy w konferencji. Na tę chwilę ciężko wskazać wyraźnego faworyta tej pary. Jeżeli Jokic i Murray utrzymają formę, to Clips będą mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

Raptors wrócili i dali jasny sygnał, że gra nie jest skończona. Prowadzili od początku, a kluczowa okazała się trzecia kwarta wygrana ośmioma punktami. Z tej przewagi na koniec zostało Raptorom 7 oczek – nie jest to gigantyczny dystans, ale w porównaniu z trzęsieniem ziemi w ostatnim meczu, to sobotnie spotkanie można nazwać niemalże leniwym.

Ten mecz dobitnie pokazał, że jeżeli zarówno Pascal Siakam, jak i Kyle Lowry grają na wysokim poziomie, to trudno jest Raptorów pokonać. Obaj zaliczyli niezłe double-double, notując odpowiednio 23 i 22 punkty oraz po 11 zbiórek. Po stronie Bostonu brakowało takiego duetu. Jedynie Jayson Tatum stanął na wysokości zadania, a słabiej zagrał Kemba Walker.

Wydaje się, że teraz przewaga psychologiczna jest po stronie Toronto. Raptors wygrali ostatnie dwa mecze, w tym pokazali Celtom, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Toronto Raptors (2) – Boston Celtics (3)  100:93
(31:27, 18:22, 32:24, 19:20)

Stan rywalizacji: 2-2

Najwięcej punktów:
Pascal Siakam (TOR) – 23
Jayson Tatum (BOS) – 24

Wczoraj Bucks zapomnieli, że mecz nie kończy się na trzech kwartach. Dzisiejszej nocy z kolei wyglądało, jakby Clippers zapomnieli, że gra nie zaczyna się od drugiej odsłony. Mocno zmotywowani Nuggets urządzili sobie strzelnicę w pierwszej kwarcie, a w roli snajperów na zmianę występowali Jokic Murray. Dodatkowo Serb szalał na tablicach i skończył mecz z potężnym double-double (26 punktów, 18 zbiórek).

Zupełnie nie mógł się za to odnaleźć w meczu Kawhi Leonard. Gwiazdor Clips rzucił tylko 4 na 17 rzutów z pola i spudłował wszystkie trzy próby rzutów za trzy. Najlepiej w drużynie z LA spisał się Paul George, ale jego 22 punkty przy 42 minutach gry nie imponuje.

Kluczowa w meczu była linia 7,24 m. To właśnie zza niej dużo lepsi byli Nuggets, którzy zdobyli tą metodą 18 punktów więcej od rywala (45-27).

W pierwszym meczu byliśmy zmęczeni. Wyszliśmy na parkiet wyczerpani powiedział Jamal Murray. Dziś byliśmy zupełnie inną drużyną – dodał trener Nuggets Michael Malone.

Z kole Kawhi Leonard tłumaczył porażkę słabą pierwszą kwartą. – Pozwoliliśmy odjechać Nuggetsom na 20 punktów bardzo wcześnie. Nie możemy robić takich rzeczy, ale sami daliśmy rywalom taką zaliczkę. Oni zagrali dobrze pod jednym i drugim koszem – grali po prostu lepiej i wygrali – powiedział po meczu.

Dla Denver 44 punkty zdobyte w jednej kwarcie są rekordem sezonu, tylko raz w historii (35 lat temu) zdobyli więcej (47 punktów przeciwko Lakers). Z kolei Clips tylko trzykrotnie pozwolili rywalom na podobny wyczyn (45 punktów), z tego dwukrotnie wychodzili obronną ręką z takich sytuacji.

Denver Nuggets (7) – Los Angeles Clippers (2)  110:101
(44:25, 28:31, 17:21, 21:24)

Stan rywalizacji: 1-1