Strona Główna > Aktualności > NBA play-off: LeBron James rozbłysł, Miami Heat z trzecią wygraną

NBA play-off: LeBron James rozbłysł, Miami Heat z trzecią wygraną

W sobotnich meczach NBA jedynie Miami Heat jak na razie mogą pochwalić się wynikiem 3-0 w tej serii. Gracze z Miami są więc już tylko o krok od awansu do kolejnej części rywalizacji. Wreszcie jednak zabłysnął ten, na którego wszyscy czekali w play-off. LeBron James nie miał sobie równych w sobotnich pojedynkach. Gwiazdor NBA z 38 punktami, 12 zbiórkami i 8 asystami pewnie poprowadził Los Angeles Lakers do wygranej nad Portland Trail Blazers, tym samym to Lakersi mają przewagę jednego zwycięstwa. Oklahoma City Thunder wreszcie znalazła sposób na Houston Rockets, a Milwaukee Bucks pokonali Orlando Magic.

Koszykarze Milwaukee Bucks kontynuują swoją dobrą passę. Po przegraniu pierwszego meczu w play-off, wygrali oni dwa kolejne. Już dwie pierwsze kwarty trzeciego spotkania należały wyraźnie do Bucks, którzy po pierwszej połowie prowadzili 27 punktami. W swoim najlepszym momencie najwyższa przewaga ekipy rozstawionej z numerem jeden wynosiła 34 oczka. Co prawda w drugiej połowie Orlando Magic próbowało odrobić straty, ale na niewiele się to zdało, zwłaszcza biorąc pod uwagę świetną dyspozycję Giannisa Antetokounmpo. Skrzydłowy skończył mecz z dorobkiem 35 punktów, imponował przy tym celnością, a do tego dołożył 11 zbiórek (10 w obronie,  w ataku) oraz 7 asyst.

Milwaukee Bucks (1) – Orlando Magic (8)  121:107
(31:23, 39:20, 29:34, 22:30)

Stan rywalizacji: 2-1

Najwięcej punktów:
Giannis Antetokounmpo (MIL) – 35
D.J. Augustin (ORL) – 24

O krok od awansu po sobotnim spotkaniu są koszykarze z Miami. Ich wygrana nad Indiana Pacers nie była zagrożona ani przez moment. Pacers prowadzili tylko przez chwilę, co resztą widać po wyniku – wygrali oni zaledwie jedną kwartę, a od początku Miami narzucili swój rytm gry, a aż czterech zawodników zapisało na swoim koncie minimum 20 oczek. Od Tylera Harro, po Jimmiego Butlera, który z dorobkiem 27 oczek był najlepiej punktującym graczem Miami Heat. W zbiórkach brylował natomiast Bam Adebayo – miał ich 11, a do tego dorzucił 22 punkty. Dobra passa Heat sprawiła, że są oni o zaledwie jedno zwycięstwo od awansu do kolejnej fazy play-off.

Miami Heat (5) – Indiana Pacers (4) 124:115
(34:27, 40:29, 20:34, 30:25)

Stan rywalizacji: 3-0

Jimmy Butler (MIA) – 27
Malcolm Brogdon (IND) – 34

Oklahoma City Thunder w końcu pokazała pazur, na który czekali kibice od początku ich rywalizacji w play-off z Houston Rockets. Już dwie pierwsze kwarty pokazały, że gracze z Oklahomy nie zamierzają ułatwiać Rockets zadania, a ostatecznie o wyniku tego starcia musiała rozstrzygnąć dogrywka, tę wysoko, bo 15:3 wygrali podopieczni Billiego Donovana. Liderami byli Chris Paul oraz Dennis Schroder. Drugi z playmakerów mógł pochwalić się 29 punktami. Houston Rockets nie pomógł kolejny świetny występ Jamesa Hardena. Rozgrywający miał na swoim koncie 38 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst.

Houston Rockets (4) – Oklahoma City Thunder (5) 119:107
(23:29, 34:34, 21:19, 26:22, 15:3)

Stan rywalizacji: 1-2

James Harden (HOU) – 38
Dennis Schroder (OKC) – 29

Po porażce w pierwszym meczu play-off Los Angeles Lakers zdecydowanie podkręcili tempo i po raz drugi pokonali Portland Trail Blazers. Choć pierwsza kwarta, a następnie pierwsza połowa wskazywały na graczy z Portland, do trzecia część pojedynku należała już zdecydowanie do koszykarzy z Miasta Aniołów, którzy wreszcie mogli liczyć na swoją największą gwiazdę. LeBron James świecił bardzo jasno. Na parkiecie spędził 34 minuty, w trakcie których zanotował aż 38 punktów, a we wszystkich ofensywnych statystykach brylował, warto podkreślić,  że jedynie w rzutach za trzy miał skuteczność na poziomie 50%. Jakby tego mało LeBron dołożył 12 zbiórek oraz 8 asyst – „play-off LeBron” w pełnej krasie.

Los Angeles Lakers (1) – Portland Trail Blazers (8)  116:108
(25:29, 28:28, 40:29, 23:22)