Strona Główna > Aktualności > NBA play-off: Denver Nuggets nie odpuścili, Clippers rzucili 154 punkty

NBA play-off: Denver Nuggets nie odpuścili, Clippers rzucili 154 punkty

Wszyscy byli już przygotowani, że w Konferencji Zachodniej uda się znaleźć kolejnego półfinalistę. Na najlepszej drodze do tego byli gracze Utah Jazz, ale jednak rywale z Denver nie zamierzali się poddać i w tej parze kibiców NBA czeka przynajmniej jeszcze jeden mecz. Podobnie z resztą jak i w play-off pomiędzy Los Angeles Clippers i Dallas Mavericks. Ci pierwsi w piątym meczu rywalizacji urządzili sobie prawdziwą punktową ucztę i pobili rekord zdobytych oczek aktualnych rozgrywek play-off.

Pierwsza połowa rywalizacji pomiędzy Utah Jazz i Denver Nuggets nie wskazywała na to, że koszykarze z Denver będą w stanie jeszcze się podnieść. Co prawda podopieczni Michaela Malone wygrali pierwszą kwartę, ale zaledwie jednym punktem. W drugiej do głosu wyraźnie doszli Utah Jazz, trafiając 10 oczek więcej niż ich rywale. W najlepszym momencie zespół z Utah prowadził 15 punktami. Końcówka należała jednak zdecydowanie do Denver.

Jamal Murray w około dwie minuty rzucił 9 punktów, a rywali dobił w ostatnich minutach Jerami Grant i to Nuggets wygrali z przewagą 10 oczek. Murray był z resztą liderem swojego zespołu, na parkiecie spędził 41 minut, w których wywalczył 42 oczka. Jego świetna skuteczność z pewnością mocno pomogła Denver, do tego rozgrywający miał na swoim koncie 8 zbiórek i tyle samo asyst.

Utah Jazz (6) – Denver Nuggets (3) 107:117
(32:33, 31:21, 23:28, 21:35)
stan rywalizacji w play-off: 3-2

Najwięcej punktów:
Donovan Mitchell (UTAH) – 30
Jamal Murray (DEN) – 42

Los Angeles Clippers przed piątym meczem serii remisowali 2-2 z Dallas Mavericks. Clippersi błyskawicznie wrzucili bardzo wysoki bieg, bo już w pierwszej kwarcie rzucili aż 41 punktów. Nogi z gazu koszykarze prowadzeni przez Doca Riversa nie zdejmowali ani przez chwilę, wystarczy dodać, że w każdej części meczu ich dorobek punktowy to było minimum 35 punktów. Gracze z Dallas w drugiej i trzeciej kwarcie starali się dorównać kroku swoim rywalom, ale było jasne, że we wtorkową noc ci będą nie do zatrzymania. Ich największa przewaga wynosiła 45 punktów. Prawdziwy popis zespół z Miasta Aniołów dał w ostatniej kwarcie, w której trafił 43 oczka i ostatecznie pokonał przeciwników 43 punktami.

Los Angeles Clippers do zwycięstwa poprowadził ich gwiazdorski duet. Paul George miał na swoim koncie 35 oczek i wysoką skuteczność, do tego 32 punkty dołożył Kawhi Leonard, który na swoim koncie miał również 7 zbiórek i 4 asysty.

Dallas Mavericks (7) – Los Angeles Clippers (2) 111:154
(22:41, 30:35, 34:35, 25:43)
stan rywalizacji w play-off: 2-3