Strona Główna > Aktualności > NBA: Najtrudniej jest odesłać Nuggets do domu

NBA: Najtrudniej jest odesłać Nuggets do domu

Na wszelki wypadek drużyny, które są zagrożone odpadnięciem z rozgrywek, mają zawczasu zaplanowane loty powrotne. Tak na wszelki wypadek. Nuggets nie spieszą się do domu i już pięciokrotnie plany ich podróży uległy zmianie. Co więcej, teraz drogę powrotną zaplanować muszą już obie drużyny! Po niedzielnej nocy  sytuacja zmieniła się bowiem tak, że jutro czeka nas siódme spotkanie, które ostatecznie wyłoni przeciwnika dla Lakers w finale na Zachodzie.

Takiego obrotu sprawy Clippers bali się najbardziej. Koszykarze z Denver kilkanaście dni temu dołączyli do elitarnego grona zespołów, które powróciły ze stany 1-3 (w historii NBA zdarzyło się to 12 razy) i widać, że mają ochotę zostać pierwszą drużyną, która zrobi to dwukrotnie w czasie jednych rozgrywek.

Clippers rozpoczęli mecz z przytupem. Kawhi Leonard na spółkę z Paulem Georgem wyprowadzili drużynę na 16-punktowe prowadzenie po pierwszej połowie. Ich współpraca wyglądała dobrze, ale nie tak dobrze jak w następnych dwóch kwartach duet Jokic-Murray, dodatkowo wspierany przez Harrisa. Po raz kolejny się potwierdziło, że w im większe opały wpędzi się graczy z Denver, tym efektowniej będą się starali z nich wydostać.

Tym razem podpuścili Clips prawie do połowy trzeciej kwarty. Po czterech minutach tej odsłony zdecydowali, że to jest moment, w którym trzeba zacząć grać i od tego momentu zdeklasowali rywali 30-8 w ciągu dziesięciu następnych minut, a punkty zdobywało aż ośmiu zawodników Nuggets. Na dziesięć minut przed końcem meczu Denver prowadziło już czterema punktami, ale nie zadowoliło się taką przewagą, i ostatecznie Nuggets wygrali 13 punktami.

Tym samym seria Nuggets w obliczu wyeliminowania jest w tym sezonie imponująca i wynosi już 5-0.

Los Angeles Clippers (2) – Denver Nuggets (3) 98:111
(34:26, 29:21, 16:30, 19:34)

Stan rywalizacji: 3-3