Strona Główna > Aktualności > NBA: A jednak to Milwaukee Bucks zagrają w finale Konferencji Wschodniej

NBA: A jednak to Milwaukee Bucks zagrają w finale Konferencji Wschodniej

Kevin Durant znów punktował w meczu play-off jak na zawołanie, ale nie był w stanie przeważyć szali zwycięstwa w starciu z Bucks. Ekipa z Wisconsin wygrała po dogrywce i pokonała w całej serii Nets 4-3. „Kozły” niebawem zameldują się w finałach Konferencji Wschodniej.

Obie strony walczyły zaciekle o awans do samego końca – rozstrzygnięcie w półfinale na Wschodzie musiał przynieść dopiero dodatkowy czas gry, bo po czterech kwartach w nowojorskim Barclays Center było 109-109. W dogrywce lepiej zagrali Bucks, zdobywając cztery punkty więcej od rywali.

Fantastyczne zawody – po raz kolejny – rozegrał Kevin Durant, który będąc na parkiecie przez 53 minuty zdobył 48 punktów. Miał okazję, by dać Nets zwycięstwo – na koniec czwartej kwarty „Kozły” prowadziły 109-107, Durant rzucił z daleka i trafił bezbłędnie do kosza, ale ponieważ stanął na linii rzutu za trzy punkty, jedynie wyrównał stan rywalizacji.  W ostatnich sekundach dogrywki z kolei rzucił za trzy punkty niecelnie i w tym momencie Nets stracili już całą nadzieję na wygraną. W ciągu ułamków ostatniej sekundy James Harden zdążył jeszcze faulować Lopeza, a ten dorzucił z prób osobistych dwa punkty.

W ekipie z Milwaukee liderem był Giannis Antetokounmpo, zdobywca 40 punktów i 13 zbiórek. Dużą rolę odegrał także Khris Middleton (23 pkt, 10 zb) i to postawa przede wszystkim tych zawodników doprowadziła Bucks do końcowego triumfu.

Drużyna z Wisconsin przegrała dwa pierwsze mecze w serii z nowojorczykami, ale podniosła się po pierwotnych stratach. Teraz na podopiecznych Mike’a Budenholzera czeka starcie w finale Konferencji Wschodniej ze zwycięzcą z pary Philadelphia 76ers – Atlanta Hawks. W ich starciu mamy na razie remis 3-3, ostatnie, siódme spotkanie odbędzie się o godz. 02.00 czasu polskiego w poniedziałek.