Strona Główna > Aktualności > Młodzi koszykarze Śląska mistrzami Polski do lat 18

Młodzi koszykarze Śląska mistrzami Polski do lat 18

Nawrot Śląsk Wrocław najlepszym zespołem do lat 18 w sezonie 2019/2020. W rozegranym w Lublinie finale podopieczni Jacka Krzykały i Piotra Portasa pokonali GTK Gliwice 56:48. Trzecie miejsce dla Asseco Arki Gdynia. MVP turnieju finałowego został Kacper Marchewka z Nawrot Śląska Wrocław.

W meczu o 7. miejsce w turnieju koszykarze Basketu Poznań pokonali rywali z UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Piąte miejsce w turnieju przypadlo młodym zawodnikom Politechniki Gdańskiej, którzy okazali się lepsi od Astorii Bydgoszcz.

Po brązowe medale mistrzostw Polski koszykarzy do lat 18 sięgnęli gdynianie. Asseco Arka wygrała z WKK Wrocław wysoko 95:53. W zaciętym finale koszykarze Śląska pokonali różnicą 8 punktów GTK Gliwice i zostali mistrzami Polski w tej kategorii wiekowej.

Pierwsza piątka turnieju finałowego U18 mężczyzn:
Mikołaj Adamczak (GTK Gliwice), Jakub Bereszyński (Nawrot Śląsk Wrocław), Norbert Maciejak (GTK Gliwice), Olaf Perzanowski (Asseco Arka Gdynia), Tymoteusz Pszczoła (MKS Start SA Lublin)