Strona Główna > Aktualności > Memoriał Gutkowskiego: Legia lepsza od radomian i zagra w finale

Memoriał Gutkowskiego: Legia lepsza od radomian i zagra w finale

Koszykarze Legii Warszawa mają za sobą kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do nowego sezonu. Zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Kamińskiego bierze udział w II Memoriale Karola Gutkowskiego w którym przyszło mu się zmierzyć z HydroTruckiem Radom.

Legioniści zaczęli od mocnego uderzenia jakim była seria punktowa mająca prowadzenie 10:0. Kolejne minuty należały już do gospodarzy, którzy z minuty na minutę zmniejszali straty aż w końcu doprowadzili do remisu. Rezultatem 19:19 zakończyła się pierwsza kwarta meczu.

Druga część gry toczyła się w równany sposób – prowadzenie często się zmieniało, ale to Legia miała przewagę przez większą część drugiej kwarty. Wśród podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego najlepiej punktowali Grzegorz Kulka i Justin Bibbins. Celny rzut za trzy punkty w ważnym momencie oddał Przemysław Kuźkow, ale dało to warszawianom tylko nieznaczne prowadzenie na półmetku meczu – 43:41.

Z nową energią do walki ruszyli stołeczni koszykarze po powrocie z szatni. Fantastyczną skutecznością z dystansu cieszył się Dariusz Wyka i w głównej mierze dzięki jego punktom Legia objęła prowadzenie 59:45. Nie pudłował także Justin Bibbins, co pozwoliło warszawianom na zbudowanie bezpiecznej przewagi. Na kilka minut przed końcem meczu szkoleniowiec Legii dał szansę gry w jeszcze większym wymiarze czasowym  młodszym zawodnikom – na parkiecie byli Adam Linowski, Jakub Sadowski, Przemysław Kuźkow, Mariusz Konopatzki i Grzegorz Kulka. Radomianie zmniejszyli straty, ale to Legia wygrała 87:80 i zagra w finale II Memoriału Karola Gutkowskiego.

HydroTruck Radom – Legia Warszawa 80:87
(19:19, 22:24, 16:31, 23:13)

HydroTruck: Neal (23),  Prahl (15), Griffin (10), Ostojić (9), Wall (6), Piechowicz (5), Lewandowski (5), Zalewski (3), Kurpisz (2), Stankowski (2) i Zegzuła
Legia: Bibbins (20), Wyka (16),  Karolak (13), Kulka (9), Kamiński (9),  Morris (7),  Linowski (4),  Konopatzki (4), Kuźkow (3), Sadowski (2) i Didier-Urbaniak

źródło: legiakosz.com